Japonia - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 239_iconslider.jpg
  • 8682_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Kioto-miasto położone w zachodniej części wyspy Honsiu.Przez tysiąc lat pełniło rolę stolicy Japonii, a do dnia dzisiejszego uważane jest za kulturalne centrum Japonii.W mieście znajduje się 400 chramów sinto i 1600 światyń buddyjskich, stojących wśród pięknych drzew.Uwagę turystów przyciągają także liczne pałace i pawilony.Wspaniałą architekturę drewnianą i ogrody japońskie dopełniają wysublimowane dzieła sztuki, których w Kioto nie brakuje.Aby zwiedzić i poznać to wspaniałe miasto, musielibyśmy spędzić w nim całe tygodnie a nawet miesiące.Dlatego warto rozsądnie rozplanować swój czas.

Zamek Himeji,ta wspaniała budowla pochodzi z czasów średniowiecza.Cały kompleks pałacowy składa się z kilkudziesięciu budynków i jest dziś jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków Japonii.Oprócz niezwykłej estetyki i walorów wizualnych zamek słynie z elementów obronnych.Najsłynniejszym jest labirynt ścieżek, który z założenia miał utrudniać wrogom dotarcie do właściwej warowni.Spośród innych japońskich zamków warto wymienić następujące: Matsumoto, Osaka, Oshi, Okazaki, Inuyama, Nagoya i Okayama.

Zespół świątynny Horyu–ji-kompleks klasztorny dzieli się na dwie zasadnicze części – wschodnią i zachodnią.Jest to jedna z najstarszych buddyjskich świątyń w Japonii, zbudowana przez Koreańczyków w VII w.Stanowi wspaniały przykład adaptacji chińskich wzorców architektonicznych tamtego okresu.Część budynków uważana jest za jedne z najstarszych drewnianych budowli świata.Na terenie klasztoru podziwiać można wiele zabytków japońskiej sztuki m.in. rzeźby, rękopisy, malowidła i wyroby rzemieślnicze.

Sanktuarium sinto w Itsukushima to święte miejsce sintoizmu na wyspie Itsukushima, którego obecna forma powstała w XII w.Budynki same w sobie są niezwykle harmonijne, jednocześnie zostały wspaniale wplecione w krajobraz morza i gór.Przybysze przepływają pod efektowną bramą - Torii, która uchodzi za jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Japonii.

Wyspa Yakushima to kolejny wspaniały przykład dzikiej przyrody. Tutejsza flora liczy 1900 gatunków, z czego blisko 100 to endemity.Występujące tu japońskie cedry są niezwykle starymi drzewami, uznanymi w Japonii za święte.Działalność człowieka ogranicza się do minimum, co nie zmienia faktu, iż rocznie lasy pierwotne Yakushimy odwiedza kilkaset tysięcy turystów.Królestwo zwierząt reprezentują na wyspie m. in. makaki i żółwie wędrowne.

Fudżi-wulkan, a zarazem najwyższy szczyt Japonii.To święta góra sintoizmu, która odwiedzana jest przez licznych pielgrzymów i turystów.Pokryty śniegiem wulkan stanowi niezwykle popularny motyw w sztuce.Ostatnia erupcja tego niezwykle majestatycznego wulkanu miała miejsce przeszło 300 lat temu.Dziś Fudżi jest częścią Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-64149A-0.jpg
Polska / Pomorze Zachodnie
15-09-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-01655A-0.jpg
Chorwacja / Istria
01-10-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-42353A-0.jpg
12-09-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-64930A-0.jpg
Polska / Pomorze Zachodnie
02-10-2018 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-H2124A-0.jpg
13-10-2018 / 7 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.