Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Japonia   /  Japonia – Zakupy i pamiątki

Japonia – Zakupy i pamiątki

Zakupy w Japonii to prawdziwa przyjemność.Towar tam sprzedawany odznacza się najwyższą jakością, a obsługa stara się z uśmiechem służyć fachową poradą i informacją.Podobnie jak w Europie działają tam supermarkety i domy towarowe.Najpopularniejsze sieci to : Seibu Tokyu Mitsukoshi, Takashimaya, Daimaru,Tobu, Odakyu, Lawson, Sunkuns.Sklepy otwarte są w weekendy, natomiast nieczynne są raz w tygodniu (zazwyczaj jest to poniedziałek).

Niezwykle ciekawym zjawiskiem są sklepy „100 jenowe”. Jak sama nazwa wskazuje, można tam kupić towary po naprawdę okazyjnej cenie. Zazwyczaj artykuły te importuje się z np. Chin, więc mogą mieć wiele wad i niedociągnięć.

Japonia to kraj słynący z doskonałego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.W dużych miastach zakupy tego typu robić można w sieciowych domach towarowych specjalizujących się w sprzedaży sprzętu elektronicznego – np. Big Camera.W Tokio istnieje dzielnica, w której znajduje się mnóstwo sklepów z elektroniką – Akihabara (nazywana również Electric Town – nazwa mówi sama za siebie).Pamiętajmy, że zakupiony tam sprzęt może być przystosowany do pracy tylko w Japonii i w Polsce może się nam nie przydać.Dotyczy to głównie tańszych produktów. Dlatego zawsze przed zakupem powinniśmy zasięgnąć fachowej informacji.Prawdziwą okazją są towary z wyższej półki. Mogą być tańsze od tych sprzedawanych w Europie nawet o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie nie ma problemu z ich zasilaniem i językiem interfejsu.

Jeśli chodzi o pamiątki, to dobrym miejscem do ich zakupu również będzie Akihabara.

Obok miejsc często odwiedzanych przez turystów (zamki, świątynie), działają sklepy i stragany specjalizujące się w sprzedaży pamiątek. Oczywiście często są to tandetne rzeczy wykonane z niskiej jakości materiałów.Warto poszukać bazarów i „pchlich targów”, zazwyczaj organizowanych w czasie świąt.Istnieje wówczas możliwość zakupu naprawdę ciekawych i cennych rzeczy – często bardzo starych.Jeśli nie narzekamy na brak gotówki, to zakupy można robić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży kimon czy japońskich mieczy. Ich jakość jest doskonała, ale za piękno i precyzję trzeba zapłacić bardzo duże sumy.Z Japonii warto przywieźć ręcznie robione noże, yukatę (popularny ubiór), sandały, japońskie lalki i wachlarze.Ciekawą pamiątkę mogą stanowić artkuły używane w japońskich domach – czajniki do herbaty, czarki do picia sake i zastawy stołowe potrzebne do przyrządzenia i podania sushi w iście japońskim stylu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje