Kenia - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 331_iconslider.jpg
  • 9065_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Safari w języku Suahili znaczy podróż. Mzungu uwielbia Safari. Mzungu to w Suahili biały europejczyk. Safari jest jego podróżą miliony lat w przeszłość - do czasu kiedy jeszcze nie było Mzungu. W Kenii rozpoczęła się wielka podróż człowieka. Pra pra pra dziadowie Mzungu żyli i polowali na tych sawannach. Mzungu też poluje. Strzela zdjęcia. Oto cała Kenia!

Dookoła tysiące egzotycznych zwierząt. Dostojne słonie afrykańskie, szybkie gepardy, potężne bawoły, wysokie żyrafy, zebry i król wszystkich zwierząt - lew. Władcami sawanny są ssaki. Najlepiej ze wszystkich zwierząt udało im się dopasować do warunków naturalnych otoczenia. Słoń jest największym zwierzęciem lądowym, żyrafa - najwyższym, gepard – najszybszym. Zwierzęta te żyły w całej Afryce zanim pojawił się człowiek. Teraz żyją w rezerwatach. Można je zwiedzać na kilka sposobów: jeepem, konno lub na grzbiecie wielbłąda. Wszystkie sposoby gwarantują niezapomniane przeżycia. Dodatkowo podróż na grzbiecie konia lub wielbłąda dostarcza sporej dawki adrenaliny. Pod koniec udanego safari turyści skaczą z radości. Skakanie wywodzi się z Afryki. Skaczą tam wszyscy. Jeśli jest coś co jest w stanie połączyć wszystkie plemiona afrykańskie to tylko zamiłowanie do tańca w podskokach i muzyki granej na bębnach. Najwyżej skaczą Masajowie. Legenda mówi, że to dlatego są tacy wysocy. Cieszą się szacunkiem wśród okolicznych plemion, nie dzięki skakaniu lecz dzięki odwadze i dumie. Uznanie znaleźli sobie też w świecie. Stanowiąc zaledwie 2% społeczeństwa Kenii są najbardziej rozpoznawalnym plenieniem. Masajowie są wierni tradycji. Prowadzą półkoczowniczy tryb życia, które toczy się wokół hodowli bydła będącego dostarczycielem większości pożywienia. Spotkanie z Masajami należy do wyjątkowych przeżyć. Oczarowują swoją otwartością i prostolinijnością. Zresztą prawdziwym bogactwem Kenii są właśnie jej mieszkańcy. Uśmiechnięci, serdeczni, czasem zbyt ciekawscy ale nigdy nachalni. Mieszkają w kraju leżącym po obu stronach równika, który jest jednym z ostatnich na świecie obszarem o tak bogatym środowisku naturalnym: rafy koralowe, rozległe sawanny, tropikalne lasy oraz jeziora sodowe. Obszary te zamieszkuje nieskończone bogactwo zwierząt, które na terenie parków przyzwyczaiły się do obecności człowieka, co daje okazję spotkania ‘’oko w oko’’ z takimi mieszkańcami sawanny jak lew czy gepard.

Kenia wywodzi swą nazwę od góry, znanej wcześniej pod nazwą Kirinyaga. Góra ma 5199 m. i jest najwyższym szczytem w Kenii i drugim najwyższym w Afryce. To jedno z niewielu miejsc w okolicach równika, w których występują wieczne lodowce. Okoliczne plemiona uważają ją za siedzibę bogów. 

Wybrzeże Kenii to słońce, niekończące się piaszczyste plaże, wiatr szeleszczący w palmowych liściach, ciepły, błękitny ocean. W wodach kryją się ogromne rafy koralowe o urzekającym krajobrazie. Od płytkich ogrodów koralowych po studnie głębokie nawet na 200 metrów

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.