Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Kolumbia   /  Kultura i relgia

Kultura i relgia

Kolumbia to państwo, które odznacza się dużym zróżnicowaniem pod względem etnicznym i kulturowym. Dzisiejsze społeczeństwo Kolumbii to potomkowie rdzennych mieszkańców tego kraju, a także ludności, która przypłynęła w te rejony wraz z rozwojem żeglugi w całej Europie.

Językiem urzędowym obowiązującym powszechnie w całej Kolumbii jest język hiszpański, który w zależności od departamentu może różnić się dialektem, a nawet słownictwem. W większości aspektów kulturowych można dostrzec wpływy hiszpańskie, które miały początek w XVI wieku, kiedy doszło do zderzenia hiszpańskich konkwistadorów z rdzenną cywilizacją Kolumbii. Oddziaływanie Hiszpanów widoczne jest w obyczajowości, codziennych obrzędach  i celebrowaniu świąt. W Kolumbii organizowane są walki byków, święte procesje, a dialekt, którym posługują się mieszkańcy stolicy są częścią hiszpańskiego dziedzictwa. Społeczność afrykańska również przyczyniła się do kształtu niektórych dziedzin życia kulturalnego dzisiejszej Kolumbii, w tym muzyki, tańca i folkloru.

Ludność zamieszkująca Kolumbię, to aż w 88,8% wyznawcy religii chrześcijańskiej, w mniejszości religijnej górują protestanci, którzy stanowią 5,2% całej populacji Kolumbii, pozostały procent jest rozdzielony między wyznawcami innych kultów religijnych.

Naród Kolumbii kocha się bawić, świętować i charakteryzuje się radosnym podejściem do życia. W ciągu całego roku Kolumbijczycy mają aż 200 powodów do świętowania. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje