Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Litwa   /  Litwa – Plaże

Litwa – Plaże

Za najpiękniejszą część Litwy uznawany jest jej zachodni region, czyli tzw. "Mała Litwa".Obejmuje ona wybrzeże Morza Bałtyckiego od ujścia Niemna po granicę z Łotwą.Jest to najbardziej popularne miejsce wypoczynku w całej Litwie, które przyciąga rzesze turystów pięknymi wydmami Mierzei Kurońskiej, piaskowymi plażami, a także licznymi sanatoriami.W tym malowniczym miejscu znajduję się historyczne miasto Kłajpeda, czyli główny port Litwy.

Do najciekawszych kurortów należy Mierzeja Kurońska, która zdecydowanie jest najwspanialszym miejscem na całym litewskim wybrzeżu. Wyróżnia się ona szerokim na około 3 km pasem wysokich wydm, które zachwycają swoim rozmiarem, a także licznymi piaszczystymi plażami.Większość plaż otoczona jest lasami brzozowo-sosnowymi, co w połączeniu z morzem sprawia, że powietrze tutaj jest niezwykle rześkie. Cały półwysep rozciąga się na 98 km.Kolejną atrakcją tej malowniczej części Litwy jest Park Narodowy, na który warto poświęcić kilka godzin.Do najciekawszych miejscowości położonych na mierzei należą: Juodkrante, Pervalks, Preila i Nida, zwane jako całość Neringa.

Niezwykle popularną wśród wczasowiczów miejscowością jest Nida.Miasto wyróżnia się drewnianymi domami miejscowych rybaków, które w większości uznane są zabytki i dziedzictwo kulturowe tego kraju.Niewątpliwie najciekawszą atrakcją turystyczną Nidy jest punkt widokowy położony na szczycie Parnidžio kopa.Z tego cudownego miejsca można podziwiać 50-metrowe wędrujące wydmy w Parnidis oraz 7-kilometrowy pasm wydm, Morze Bałtyckie, Zalew Kuroński i panoramę samej Nidy.

Pozostałe miejscowości są mniej oblegane przez wczasowiczów, dzięki czemu stanowią idealne miejsce do wypoczynku.

Juodkrante słynie nie tylko z wydobycia bursztynu, ale co najciekawsze w tej miejscowości znajduje się Góra Czarownic, gdzie dawni mieszkańcy składali ofiary pogańskim bożkom. Obecnie na pamiątkę tych wydarzeń na górze znajdują się rzeźby czarownic.Pervalka i Preila – to ciche osady rybackie, które są ostoją nienaruszonej przyrody i natury.W każdej z tych miejscowości osoby pragnące wypoczynku od cywilizacji i hałasu wielkich miast znajdą upragniony spokój.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje