Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Macedonia   /  Macedonia – Klimat i pogoda

Macedonia – Klimat i pogoda

Planując wakacje w Macedonii Północnej, warto wziąć pod uwagę charakterystykę pogody w tym kraju, aby maksymalnie wykorzystać czas spędzony w tej niezwykłej destynacji. Macedonia, ukazująca się na mapie Europy jako serce Bałkanów, oferuje różnorodność klimatyczną, która sprawia, że każda pora roku ma swój niepowtarzalny urok.
Zaglądając na mapę Macedonii, odnajdziemy liczne atrakcje turystyczne, od antycznych zabytków po przepiękne parki narodowe i czyste jeziora. Główne punkty na mapie idealnych wakacji to między innymi jezioro Ohrydzkie. Uznane są za jedno z najstarszych i najgłębszych jezior na świecie. Nie można nie odwiedzić Skopje – stolica kraju, z jej żywą kulturą i historią.

Macedonia pogoda – kiedy jechać na wakacje?

Macedonia leży w strefie przejściowej klimatu śródziemnomorskiego oraz umiarkowanego kontynentalnego. Lato w Macedonii jest gorące i słoneczne, średnia temperatura wynosi około 24°C. W niektórych miastach (np. Demir, Kapija) temperatura dochodzi do 40°C, co w połączeniu z ostrym słońcem może być męczące i ciężke do wytrzymania. Zimy są natomiast łagodne a średnia temperatur w styczniu waha się w granicach 0-2°C.

Opady w Macedonii są zróżnicowane i rozkładają się nieregularnie. Najmniej, bo maks. 500 mm jest ich na wschodzie, na zachodzie Macedonii może być ich już 900 mm natomiast najwięcej opadów występuje w rejonach górskich – 1500 mm.

Wiosna i jesień uważane są za najlepszy czas na odwiedzenie Macedonii dla osób, które preferują łagodniejsze temperatury i mniejsze tłumy. Wiosną natura budzi się do życia, a temperatura stopniowo rośnie, co jest idealne do pieszych wędrówek i zwiedzania. Jesień przyciąga paletą barw i przyjemnym, chłodniejszym klimatem, także sprzyjającym aktywnościom na świeżym powietrzu.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje