Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Malta   /  Regiony-malty   /  Malta – La Valletta

Malta – La Valletta

La Valletta – stolica Malty jest niezwykłym miastem na mapie Europy, a to za sprawą tego, że w Europie mało jest miast, które od początku do końca stanowią jeden wielki zabytek. La Valletta jest stolicą, której autentyzm historyczny powoduje, że każdy turysta, który znajdzie się w tym miejscu, poczuje się jakby był nieodzowną częścią tej historii.

Spędzając wakacje w La Valletcie wkroczymy do swoistego muzeum, w którym każdy zaułek, każdy plac, każda ulica, a nawet każdy dom ma swoją własną historię. Na wyjątkową atmosferę La Valletty wpływa także samo usytuowanie zabudowy miejskiej,  która charakterystycznie rozciąga się na cyplu wżynającym się głęboko w morze.

Za jedną z najpiękniejszych budowli w  stolicy Malty uznaje się Pałac Wielkich Mistrzów. Pałac wybudowany 1574 roku jest obecnie siedzibą maltańskiego rządu. Wnętrze budynku zostało bogato udekorowane obrazami przedstawiającymi historię Zakonu Maltańskiego.

Kolejnym godnym uwagi zabytkiem jest Katedra św. Jana, która z zewnątrz wygląda jak jeden z wielu maltańskich kościołów, jednak wnętrze katedry jest udekorowane z ogromnym rozmachem i przepychem. Prawdziwą perłą klasztoru jest słynny obraz Caravaggio – Ścięcie św. Jana, który jest nie lada gratką dla miłośników sztuki.
Zwiedzając La Vallettę trzeba koniecznie przejść ulicą św. Urszuli, która jest główną ulicą miasta, zresztą również warto obejść całe centrum ulicą biegnącą wzdłuż nabrzeża i murów obronnych. Na miejscu odnajdziemy jedne z najlepszych i najbardziej oryginalnych restauracji w stolicy, piękne widoki i klimatyczne ciasne uliczki.

Zabudowa miejska, pałace, fortyfikacje, klasztory i kamienice wyglądają w tym miejscu jak jedna wielka dekoracja do przedstawienia teatralnego. Przejście całego miasta zajmuje niewiele czasu, ale rzeczywiście daje pełen obraz atmosfery, którą reprezentuje Malta.
Miłośnicy kultury powinni wybrać się do Narodowego Muzeum Archeologii, gdzie jednym z największych eksponatów jest figurka Wenus z Malty.

W La Valletcie znajduje się również Muzeum Wojny, w którym prezentowane są liczne pamiątki po polskich żołnierzach walczących w II wojnie światowej. Po długim zwiedzaniu miasta można udać się na plaże i najzwyczajniej w świecie oddać się leniwemu wygrzewaniu w słońcu.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje