Malta - La Valletta

slider-left-handle.png
  • 7920_iconslider.jpg
  • 7921_iconslider.jpg
  • 7922_iconslider.jpg
  • 7923_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

La Valletta – stolica Malty jest niezwykłym miastem na mapie Europy, a to za sprawą tego, że w Europie mało jest miast, które od początku do końca stanowią jeden wielki zabytek. La Valletta jest stolicą, której autentyzm historyczny powoduje, że każdy turysta, który znajdzie się w tym miejscu, poczuje się jakby był nieodzowną częścią tej historii.

Spędzając wakacje w La Valletcie wkroczymy do swoistego muzeum, w którym każdy zaułek, każdy plac, każda ulica, a nawet każdy dom ma swoją własną historię. Na wyjątkową atmosferę La Valletty wpływa także samo usytuowanie zabudowy miejskiej,  która charakterystycznie rozciąga się na cyplu wżynającym się głęboko w morze.

Za jedną z najpiękniejszych budowli w  stolicy Malty uznaje się Pałac Wielkich Mistrzów. Pałac wybudowany 1574 roku jest obecnie siedzibą maltańskiego rządu. Wnętrze budynku zostało bogato udekorowane obrazami przedstawiającymi historię Zakonu Maltańskiego.

Kolejnym godnym uwagi zabytkiem jest Katedra św. Jana, która z zewnątrz wygląda jak jeden z wielu maltańskich kościołów, jednak wnętrze katedry jest udekorowane z ogromnym rozmachem i przepychem. Prawdziwą perłą klasztoru jest słynny obraz Caravaggio – Ścięcie św. Jana, który jest nie lada gratką dla miłośników sztuki.
Zwiedzając La Vallettę trzeba koniecznie przejść ulicą św. Urszuli, która jest główną ulicą miasta, zresztą również warto obejść całe centrum ulicą biegnącą wzdłuż nabrzeża i murów obronnych. Na miejscu odnajdziemy jedne z najlepszych i najbardziej oryginalnych restauracji w stolicy, piękne widoki i klimatyczne ciasne uliczki.

Zabudowa miejska, pałace, fortyfikacje, klasztory i kamienice wyglądają w tym miejscu jak jedna wielka dekoracja do przedstawienia teatralnego. Przejście całego miasta zajmuje niewiele czasu, ale rzeczywiście daje pełen obraz atmosfery, którą reprezentuje Malta.
Miłośnicy kultury powinni wybrać się do Narodowego Muzeum Archeologii, gdzie jednym z największych eksponatów jest figurka Wenus z Malty.

W La Valletcie znajduje się również Muzeum Wojny, w którym prezentowane są liczne pamiątki po polskich żołnierzach walczących w II wojnie światowej. Po długim zwiedzaniu miasta można udać się na plaże i najzwyczajniej w świecie oddać się leniwemu wygrzewaniu w słońcu.


Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

136_guide_randomarticle.jpg Czego nie wolno przewozić przez...

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.