Maroko - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 1541_iconslider.jpg
  • 1542_iconslider.jpg
  • 1543_iconslider.jpg
  • 1544_iconslider.jpg
  • 1545_iconslider.jpg
  • 1546_iconslider.jpg
  • 1547_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Maroko to kraj kontrastów, łączący Afrykę z Europą, islamski konserwatyzm z liberalizmem Zachodu, jednocześnie gościnny i tajemniczy, swojski i niedostępny. Burzliwa historia i ciągle mieszające się wpływy wielu kultur złożyły się na powstanie niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego w Maroku. Właśnie ta różnorodność i oryginalność przyciągają co roku turystów z całego świata.

Maroko to duży kraj, należący do najludniejszych państw afrykańskich. Znaczną część powierzchni kraju stanowią góry Atlas i Antyatlas, występują w nim także dwa typy wybrzeża: piaszczyste wybrzeże Atlantyku i skaliste - Morza Śródziemnego. Kraj zamieszkany jest przez Arabów, Berberów, Żydów i Europejczyków, ponad połowa ludności kraju zamieszkuje duże ośrodki miejskie. Maroko to monarchia konstytucyjna, rządzona przez króla Muhammada VI, sprawującego w praktyce niepodzielne rządy. Kraj nie jest wolny od konfliktów politycznych i narodowościowych, a także problemów gospodarczych, mimo to dynamicznie się rozwija i jest otwarty na przybyszów z zagranicy. Kluczem do poznania i zrozumienia marokańskiej obyczajowości i mentalności jest poznanie religii islamskiej, która zakłada absolutne poddanie się woli Bożej i pogodzenie się ze swoim losem. Maroko może pochwalić się najbardziej imponującą architekturą w świecie arabskim. Zwiedzanie kolejnych miast Maroka to fascynująca podróż poprzez różne style architektoniczne, imponujące zabytki i obiekty sakralne, a także malownicze uliczki, zaułki i bazary. Stolicą kraju jest Rabat, jednakże prawdziwym ośrodkiem kulturalnym Maroka jest słynny Marrakesz oraz największy port kraju - Casablanca. Mimo iż językiem urzędowym jest arabski, to równie powszechnie używany jest język francuski, popularny jest także hiszpański i angielski, w związku z tym większość Europejczyków nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się z mieszkańcami Maroka.

Zróżnicowanie krajobrazowe i klimatyczne kraju sprawia, iż amatorzy aktywnego spędzania czasu na pewno znajdą tu coś dla siebie, od sportów wodnych poprzez wspinaczki górskie aż do golfa. Golf jest reklamowany jako jedna z głównych atrakcji Maroka. Honorowym przewodniczącym Marokańskiej Federacji Golfa był król Hasan II, wielki miłośnik tego sportu. Corocznie odbywają się nazwane od jego imienia główne rozgrywki golfowe kraju - Hasan II Trophy. Obecnie w kraju jest kilkanaście pól golfowych i planowane jest utworzenie następnych. Najwięcej atrakcyjnych miejsc dla golfistów znaleźć można w okolicach Marrakeszu i Agadiru.

Maroko jest raczej bezpiecznym krajem, jednakże ze względu na duże różnice kulturowe należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad i norm zachowania. Najbezpieczniej jest poruszać się w grupach kilkuosobowych, co pozwoli nam uniknąć nachalnych zaczepek pseudo-przewodników i handlarzy. Szczególnie kobiety nie powinny podróżować samotnie, nie jest to dobrze widziane w żadnym z krajów arabskich. Mimo dużych upałów, należy rozważnie wybierać strój - szczególnie zwiedzając obiekty kultu religijnego nie powinniśmy odsłaniać zbyt dużo ciała. Pamiętajmy o napiwkach dla obsługujących nas Marokańczyków, a także o targowaniu się, nieodzownym elemencie arabskiego rytuału zakupowego.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Maroko Oferty

NPL-K1750A-0.jpg
Maroko / Agadir
17-10-2019 / 9 dni
od: 750 zł
 
NPL-57130A-0.jpg
Maroko / Agadir
11-03-2020 / 6 dni
od: 760 zł
 
NPL-57460A-0.jpg
Maroko / Agadir
18-03-2020 / 6 dni
od: 760 zł
 
NPL-57423A-0.jpg
Maroko / Agadir
25-11-2019 / 6 dni
od: 777 zł
 
EXIM-24589-0.jpg
Maroko / Marrakesz
14-12-2019 / 7 dni
od: 849 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.