Maroko - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 1544_iconslider.jpg
  • 1545_iconslider.jpg
  • 1546_iconslider.jpg
  • 1547_iconslider.jpg
  • 1541_iconslider.jpg
  • 1542_iconslider.jpg
  • 1543_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Maroko to kraj kontrastów, łączący Afrykę z Europą, islamski konserwatyzm z liberalizmem Zachodu, jednocześnie gościnny i tajemniczy, swojski i niedostępny. Burzliwa historia i ciągle mieszające się wpływy wielu kultur złożyły się na powstanie niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego w Maroku. Właśnie ta różnorodność i oryginalność przyciągają co roku turystów z całego świata.

Maroko to duży kraj, należący do najludniejszych państw afrykańskich. Znaczną część powierzchni kraju stanowią góry Atlas i Antyatlas, występują w nim także dwa typy wybrzeża: piaszczyste wybrzeże Atlantyku i skaliste - Morza Śródziemnego. Kraj zamieszkany jest przez Arabów, Berberów, Żydów i Europejczyków, ponad połowa ludności kraju zamieszkuje duże ośrodki miejskie. Maroko to monarchia konstytucyjna, rządzona przez króla Muhammada VI, sprawującego w praktyce niepodzielne rządy. Kraj nie jest wolny od konfliktów politycznych i narodowościowych, a także problemów gospodarczych, mimo to dynamicznie się rozwija i jest otwarty na przybyszów z zagranicy. Kluczem do poznania i zrozumienia marokańskiej obyczajowości i mentalności jest poznanie religii islamskiej, która zakłada absolutne poddanie się woli Bożej i pogodzenie się ze swoim losem. Maroko może pochwalić się najbardziej imponującą architekturą w świecie arabskim. Zwiedzanie kolejnych miast Maroka to fascynująca podróż poprzez różne style architektoniczne, imponujące zabytki i obiekty sakralne, a także malownicze uliczki, zaułki i bazary. Stolicą kraju jest Rabat, jednakże prawdziwym ośrodkiem kulturalnym Maroka jest słynny Marrakesz oraz największy port kraju - Casablanca. Mimo iż językiem urzędowym jest arabski, to równie powszechnie używany jest język francuski, popularny jest także hiszpański i angielski, w związku z tym większość Europejczyków nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się z mieszkańcami Maroka.

Zróżnicowanie krajobrazowe i klimatyczne kraju sprawia, iż amatorzy aktywnego spędzania czasu na pewno znajdą tu coś dla siebie, od sportów wodnych poprzez wspinaczki górskie aż do golfa. Golf jest reklamowany jako jedna z głównych atrakcji Maroka. Honorowym przewodniczącym Marokańskiej Federacji Golfa był król Hasan II, wielki miłośnik tego sportu. Corocznie odbywają się nazwane od jego imienia główne rozgrywki golfowe kraju - Hasan II Trophy. Obecnie w kraju jest kilkanaście pól golfowych i planowane jest utworzenie następnych. Najwięcej atrakcyjnych miejsc dla golfistów znaleźć można w okolicach Marrakeszu i Agadiru.

Maroko jest raczej bezpiecznym krajem, jednakże ze względu na duże różnice kulturowe należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad i norm zachowania. Najbezpieczniej jest poruszać się w grupach kilkuosobowych, co pozwoli nam uniknąć nachalnych zaczepek pseudo-przewodników i handlarzy. Szczególnie kobiety nie powinny podróżować samotnie, nie jest to dobrze widziane w żadnym z krajów arabskich. Mimo dużych upałów, należy rozważnie wybierać strój - szczególnie zwiedzając obiekty kultu religijnego nie powinniśmy odsłaniać zbyt dużo ciała. Pamiętajmy o napiwkach dla obsługujących nas Marokańczyków, a także o targowaniu się, nieodzownym elemencie arabskiego rytuału zakupowego.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.