Maroko - Kultura i religia

slider-left-handle.png
  • 2064_iconslider.jpg
  • 2065_iconslider.jpg
  • 2066_iconslider.jpg
  • 2067_iconslider.jpg
  • 2068_iconslider.jpg
  • 2069_iconslider.jpg
  • 2063_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Maroko może poszczycić się niezwykle bogatą ponad 1200 letnią historią, która zaowocowała ogromną różnorodnością tradycji i obyczajów, a także złożoną strukturą społeczną kraju. Maroko z jednej strony należy do krajów arabskich i jest kulturowo związane ze światem muzułmańskim, jednakże jednocześnie Marokańczycy podkreślają swoją odrębność i niezależność od wpływów zewnętrznych. W porównaniu do innych krajów islamskich, Maroko uchodzi za kraj stosunkowo liberalny i otwarty na świat, jednakże wpływy islamu są tam widoczne na każdym kroku, w architekturze, ubiorach mieszkańców czy sposobie zachowania. Popularnym powiedzeniem w Maroku jest inszallah co oznacza „jeśli Bóg zechce” i te słowa dobrze odzwierciedlają mentalność Marokańczyków pogodzonych z wolą Allacha.

Mieszkańcy Maroka są bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni do turystów, jednakże najczęściej traktują ich według muzułmańskich zasad dlatego należy uważać aby nie urazić ich nieodpowiednim strojem lub zachowaniem. Szczególnie ważny jest odpowiedni ubiór, zakrywający większość ciała podczas zwiedzania meczetów i innych obiektów sakralnych. Źle widziane jest także spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz wylewne okazywanie sobie uczuć przez zakochanych. Gościnność Marokańczyków jest często odbierana przez przyjezdnych jako wścibstwo i nachalność, a częste zaczepki i nagabywania w szczególności kobiet mogą być chwilami uciążliwe, trzeba jednak pamiętać, że takie zachowanie nie wynika ze złej woli i jest uwarunkowane kulturowo.

Ważną rolę w życiu mieszkańców Maroka odgrywa muzyka i taniec, które towarzyszą większości świat, uroczystości i biesiad rodzinnych. Wpływy muzyczne są tu bardzo różnorodne, można usłyszeć w nich motywy arabskie, afrykańskie, zachodnie, a także żydowskie.

Ciekawą atrakcją dla turystów będzie z pewnością wizyta w miejscowej łaźni tzw. hammanie. Jest to niedroga i bardzo przyjemna rozrywka, wystarczy wziąć ze sobą jedynie ręcznik i matkę do siedzenia oraz strój kąpielowy, a na miejscu dostaniemy wiaderko i czerpak.

Dniami wolnymi w Maroku są podobnie jak w Polsce sobota i niedziela, jednakże piątek jest dniem modlitw i załatwienie większości spraw w ten dzień może być znacznie utrudnione.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.