Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Maroko   /  Regiony-maroka   /  Maroko – Tanger

Maroko – Tanger

Turyści, którzy planują spędzić swoje wakacje w, położonej na terytorium Maroka, miejscowości Tanger, będą mogli rozkoszować się bardzo zróżnicowaną ofertą turystyczną. Na miejscu można czerpać przyjemności z jednego kontynentu, ale równie dobrze pokierować się śladami wyznaczonymi przez mieszkańców Tangeru, którzy w rzeczywistości korzystają z europejskich dóbr. W Tangerze można nurkować nad oceanem, albo opalać się w zatoce Morza Śródziemnego.

Tanger jest świetną baza wypadową do innych atrakcyjnych miejscowości. Europa jest w zasięgu ręki i kiedy znudzą nam się afrykańskie krajobrazy, możemy w każdej chwili przenieść się na drugi kontynent. Zresztą Tanger ze względu na swoje położenie przez lata był miejscem strategicznym dla międzynarodowej polityki. Swoje strefy miały tu dominujące państwa Europy. W tych czasach do Tangeru zjeżdżali się artyści i malarze z całego świata, którzy w tych malowniczych krajobrazach upatrywali świetny temat dla swoich prac.

Tanger jest niezwykle popularną miejscowością wśród turystów. Oczywiście w praktyce przekłada się to na pewne plusy i minusy. Wadą Tangeru jest nieodparta żądza szybkiego wzbogacenia się, by dorównać standardom europejskim. Można powiedzieć, że Tanger to swoisty wakacyjny moloch, który jest niezwykle chaotyczny, przeludniony i rządzi się swoimi prawami. To miejsce, w którym miejscowi próbują wyciągnąć jak najwięcej od każdego turysty. Decydując się na wczasy w tym regionie Maroka, trzeba pamiętać, że Tanger jest idealnym miejscem dla zaawansowanych podróżników, którzy mają za sobą wiele turystycznych przygód. Tanger z pewnością nie jest miejscem dla nowicjuszy. Niestety momentami bywa niebezpieczny, szczególnie należy uważać na kradzieże. Turyści stają się łatwym celem, a łącząc to z ich naiwnością stają się praktycznie bezbronni.

Ogromną zaletą Tangeru są natomiast wspaniałe warunki pogodowe, które panują tu dosłownie przez cały rok. W Tangerze nie będziemy narzekać na brak słońca, zimną wodę czy małe plaże. Tanger może poszczyć się malowniczymi krajobrazami, wyjątkową kulturą, kolorową kuchnią, a także bardzo dobrym zapleczem turystycznym, któremu nie brakuje luksusowych hoteli i wyróżniających się dobrym smakiem typowo marokańskich restauracji.

Zdecydowanie największą perłą Tangeru jest piętrzące się na wysokim wzgórzu stare miasto – Medyna. Sercem Tangeru jest plac Grand Socco, który łączy Medynę z nowymi dzielnicami miasta. Majestatyczna forteca zlokalizowana jest w jej północno-zachodniej części, w strategicznym dla obrony miasta najwyższym punkcie klifu.  Wschodnią część starówki wyznacza port i przystań promowa.

Centrum nowej części miasta stanowią Place de France, Blvd Pasteur, a także północny odcinek Blvd Mohammed V. Ta dzielnica Tangeru wyróżnia się gęstą zabudową, skupiającą banki, konsulaty, urzędy państwowe, restauracje i sklepy.

Tanger to świetne miejsce dla osób, które znudzone są reklamowaną Tunezją czy Egiptem, a uwielbiają arabski klimat. Stąd blisko na Gibraltar, tutaj łączy się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Wokół radośnie rozbrzmiewają rytmy tanecznej muzyki, a uśmiechnięci ludzie umilają nam pobyt.

Czyż Maroko nie jest fascynujące?


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje