Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Maroko   /  Regiony   /  Maroko – Fez

Maroko – Fez

Turyści, którzy podczas swoich wakacyjnych podróży poszukują prawdziwego smaku Afryki, powinni zobaczyć  Fez w Maroku. To miasto z pewnością oczaruje każdego miłośnika kultury arabskiej. Fez wyróżnia się na tle innych marokańskich miast odmiennością i autentycznym historycznie charakterem.

Rzeczywiście magia tego miejsca opiera się na zachowaniu jego autentycznych cech, które w ogóle nie uległy zniekształceniu mimo upływu wieków. Fez jest swoistą podróżą w czasie i poruszającą przygodą, która zaniesie nas do pierwowzorów arabskiej metropolii. Fez to miejsce, w którym krążymy po labiryncie starych ulic, kolorowych straganów i pradawnych świątyń. 

Jak przystało na jedno z najpiękniejszych arabskich miast, Fez zaskoczy nas niepowtarzalną atmosferą. Fez leży praktycznie kilka godzin od Europy, co znacznie upraszcza do niego dojazd, a wszystkie wyżej wymienione doświadczenia są dostępne na wyciągniecie ręki.

Fez swoją sławę zawdzięcza dzięki idealnie zachowanej medynie, czyli po prostu arabskiej wersji starówki. To jedyna tak medyna na świecie, która nie uległa praktycznie żadnym przemianom. Zresztą cały Fez może pochwalić się swoim pierwotnym wyglądem. Podczas zwiedzania medyny widać, że to miejsce ma za sobą bogatą historię. W każdy zaułku, w każdej ulicy da się odczuć starego ducha medyny, który jest wciąż żywy i opowiada o swojej przeszłości.  

Fez to ogromny ośrodek turystyczny, kulturowy i religijny. Na miejscu znajdziemy kolorowy wachlarz atrakcji turystycznych, oczywiście żeby naprawdę poznać to miasto trzeba poświęcić na zwiedzanie przynajmniej tydzień. Do najważniejszych zabytków Fezu trzeba również zaliczyć: nową medynę – Fas al-Dżdid, Pałac królewski, Meczet Al-Karawijjin, Meczet Andaluzyjski, Synagoga Ibn Danana, Medresa Bu Inania. Medresa Al-Attarin, Grobowce Marynidów, a także dawne fortyfikacje i mury obronne miasta.

Fez na pierwszy rzut oka wydaje się miastem bardzo chaotycznym, jednak jest to chaos kontrolowany, który po bardzo krótkim czasie da się ogarną. Nasze obawy szybko przerodzą się w zachwyt i fascynację światem, którego kultury nigdy nie znaliśmy. Jedno jest pewne Fez do miejsce warte polecenia, choćby dlatego, że z pewnością przyćmi swoim urokiem wszystkie miasta, które do tej pory zwiedziliśmy.  Wakacje w Maroku będą niezapomniane!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje