Maroko - Fez

slider-left-handle.png
 • 7976_iconslider.jpg
 • 7977_iconslider.jpg
 • 7978_iconslider.jpg
 • 7979_iconslider.jpg
 • 7980_iconslider.jpg
 • 7981_iconslider.jpg
 • 7982_iconslider.jpg
 • 9552_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Turyści, którzy podczas swoich wakacyjnych podróży poszukują prawdziwego smaku Afryki, powinni zobaczyć  Fez w Maroku. To miasto z pewnością oczaruje każdego miłośnika kultury arabskiej. Fez wyróżnia się na tle innych marokańskich miast odmiennością i autentycznym historycznie charakterem.

Rzeczywiście magia tego miejsca opiera się na zachowaniu jego autentycznych cech, które w ogóle nie uległy zniekształceniu mimo upływu wieków. Fez jest swoistą podróżą w czasie i poruszającą przygodą, która zaniesie nas do pierwowzorów arabskiej metropolii. Fez to miejsce, w którym krążymy po labiryncie starych ulic, kolorowych straganów i pradawnych świątyń. 

Jak przystało na jedno z najpiękniejszych arabskich miast, Fez zaskoczy nas niepowtarzalną atmosferą. Fez leży praktycznie kilka godzin od Europy, co znacznie upraszcza do niego dojazd, a wszystkie wyżej wymienione doświadczenia są dostępne na wyciągniecie ręki.

Fez swoją sławę zawdzięcza dzięki idealnie zachowanej medynie, czyli po prostu arabskiej wersji starówki. To jedyna tak medyna na świecie, która nie uległa praktycznie żadnym przemianom. Zresztą cały Fez może pochwalić się swoim pierwotnym wyglądem. Podczas zwiedzania medyny widać, że to miejsce ma za sobą bogatą historię. W każdy zaułku, w każdej ulicy da się odczuć starego ducha medyny, który jest wciąż żywy i opowiada o swojej przeszłości.  

Fez to ogromny ośrodek turystyczny, kulturowy i religijny. Na miejscu znajdziemy kolorowy wachlarz atrakcji turystycznych, oczywiście żeby naprawdę poznać to miasto trzeba poświęcić na zwiedzanie przynajmniej tydzień. Do najważniejszych zabytków Fezu trzeba również zaliczyć: nową medynę - Fas al-Dżdid, Pałac królewski, Meczet Al-Karawijjin, Meczet Andaluzyjski, Synagoga Ibn Danana, Medresa Bu Inania. Medresa Al-Attarin, Grobowce Marynidów, a także dawne fortyfikacje i mury obronne miasta.

Fez na pierwszy rzut oka wydaje się miastem bardzo chaotycznym, jednak jest to chaos kontrolowany, który po bardzo krótkim czasie da się ogarną. Nasze obawy szybko przerodzą się w zachwyt i fascynację światem, którego kultury nigdy nie znaliśmy. Jedno jest pewne Fez do miejsce warte polecenia, choćby dlatego, że z pewnością przyćmi swoim urokiem wszystkie miasta, które do tej pory zwiedziliśmy.  Wakacje w Maroku będą niezapomniane!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.