Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Maroko   /  Regiony   /  Maroko – Rabat

Maroko – Rabat

Rabat – stolica Maroko w odróżnieniu od pozostałych najsłynniejszych miejscowości turystycznych tego kraju, wyróżnia się nadzwyczaj miłą i spokojną atmosferą. Położone tuż nad Oceanem Atlantyckim kolorowe miasto jest idealne pod wieloma wakacyjnymi względami.

W bardzo dużym skrócie wystarczy wymienić  jeden z najważniejszych – w Rabacie czas urlopu beztrosko upływa na wypoczynku, tu nie ma miejsca na wielkomiejski zgiełk, który towarzyszy dużym ośrodkom turystycznym, ulice tego miasta już dawno zapomniały o niepotrzebnym pośpiechu, oddały się leniuchowaniu i wygrzewaniu w gorącym afrykańskim słońcu.   

Mimo uśpionego charakteru Rabatu nie ma powodów do obaw przed nudą. W tak wyjątkowym miejscu jak Maroko, czas może płynąć wolno. Taki stan rzeczy pomoże nam zachwycić się jeszcze mocniej marokańskimi zabytkami, kulturą, kuchnią i malowniczą przyrodą. Podkreślamy, Rabat nie jest nudny, po prostu sprzyja wypoczynkowi.

W Rabacie atrakcji turystycznych jest na tyle dużo, że nigdy się znudzimy się wakacjami w tym mieście. Niestety panujący klimat w stolicy tego kraju jest kolejnym czynnikiem, który powoduje, że chcielibyśmy przedłużyć swój pobyt w tym uroczym mieście, na zawsze rzucić swoją pracę i nigdy nie wracać do domu.  

Po wielu wewnętrznych przemianach, stolica Maroka zapożyczyła i przystosowała na swój sposób wiele typowo europejskich cech, co ujmuje mu uroku, a wręcz ułatwia pobyt na miejscu.

Spędzając wakacje w Rabacie trzeba koniecznie poświęcić cześć swojego pobytu na zwiedzanie zabytków. Ogromną atrakcją turystyczną jest Wieża Hasana, która jest częścią ogromnego kompleksu zabytkowego. Warto zwrócić uwagę na nekropolia władcy Abu al.-Hasana, medynę i Nowe Miasto.

Po zwiedzeniu największych atrakcji turystycznych Rabatu można spokojnie oddać się leniuchowaniu na malowniczym wybrzeżu. Gwarancją udanego wypoczynku są najlepsze plaże w całym Maroku – Temara i Skhirat.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje