Maroko - Tanger

slider-left-handle.png
 • 7203_iconslider.jpg
 • 7204_iconslider.jpg
 • 7205_iconslider.jpg
 • 7206_iconslider.jpg
 • 7207_iconslider.jpg
 • 7208_iconslider.jpg
 • 9397_iconslider.jpg
 • 7202_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Turyści, którzy planują spędzić swoje wakacje w, położonej na terytorium Maroka, miejscowości Tanger, będą mogli rozkoszować się bardzo zróżnicowaną ofertą turystyczną. Na miejscu można czerpać przyjemności z jednego kontynentu, ale równie dobrze pokierować się śladami wyznaczonymi przez mieszkańców Tangeru, którzy w rzeczywistości korzystają z europejskich dóbr. W Tangerze można nurkować nad oceanem, albo opalać się w zatoce Morza Śródziemnego.

Tanger jest świetną baza wypadową do innych atrakcyjnych miejscowości. Europa jest w zasięgu ręki i kiedy znudzą nam się afrykańskie krajobrazy, możemy w każdej chwili przenieść się na drugi kontynent. Zresztą Tanger ze względu na swoje położenie przez lata był miejscem strategicznym dla międzynarodowej polityki. Swoje strefy miały tu dominujące państwa Europy. W tych czasach do Tangeru zjeżdżali się artyści i malarze z całego świata, którzy w tych malowniczych krajobrazach upatrywali świetny temat dla swoich prac.

Tanger jest niezwykle popularną miejscowością wśród turystów. Oczywiście w praktyce przekłada się to na pewne plusy i minusy. Wadą Tangeru jest nieodparta żądza szybkiego wzbogacenia się, by dorównać standardom europejskim. Można powiedzieć, że Tanger to swoisty wakacyjny moloch, który jest niezwykle chaotyczny, przeludniony i rządzi się swoimi prawami. To miejsce, w którym miejscowi próbują wyciągnąć jak najwięcej od każdego turysty. Decydując się na wczasy w tym regionie Maroka, trzeba pamiętać, że Tanger jest idealnym miejscem dla zaawansowanych podróżników, którzy mają za sobą wiele turystycznych przygód. Tanger z pewnością nie jest miejscem dla nowicjuszy. Niestety momentami bywa niebezpieczny, szczególnie należy uważać na kradzieże. Turyści stają się łatwym celem, a łącząc to z ich naiwnością stają się praktycznie bezbronni.

Ogromną zaletą Tangeru są natomiast wspaniałe warunki pogodowe, które panują tu dosłownie przez cały rok. W Tangerze nie będziemy narzekać na brak słońca, zimną wodę czy małe plaże. Tanger może poszczyć się malowniczymi krajobrazami, wyjątkową kulturą, kolorową kuchnią, a także bardzo dobrym zapleczem turystycznym, któremu nie brakuje luksusowych hoteli i wyróżniających się dobrym smakiem typowo marokańskich restauracji.

Zdecydowanie największą perłą Tangeru jest piętrzące się na wysokim wzgórzu stare miasto – Medyna. Sercem Tangeru jest plac Grand Socco, który łączy Medynę z nowymi dzielnicami miasta. Majestatyczna forteca zlokalizowana jest w jej północno-zachodniej części, w strategicznym dla obrony miasta najwyższym punkcie klifu.  Wschodnią część starówki wyznacza port i przystań promowa.

Centrum nowej części miasta stanowią Place de France, Blvd Pasteur, a także północny odcinek Blvd Mohammed V. Ta dzielnica Tangeru wyróżnia się gęstą zabudową, skupiającą banki, konsulaty, urzędy państwowe, restauracje i sklepy.

Tanger to świetne miejsce dla osób, które znudzone są reklamowaną Tunezją czy Egiptem, a uwielbiają arabski klimat. Stąd blisko na Gibraltar, tutaj łączy się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Wokół radośnie rozbrzmiewają rytmy tanecznej muzyki, a uśmiechnięci ludzie umilają nam pobyt.

Czyż Maroko nie jest fascynujące?


Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.