Maroko - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 216_iconslider.jpg
  • 8585_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Maroko ma wiele do zaoferowania turystom. Na przykład stołeczne, leżące na wybrzeżu Atlantyku, miasto Rabat może pochwalić się bogatą i burzliwą historią. Od czasu powstania miasta w XII w. miało ono chwile rozkwitu, kiedy to stanowiło stolicę i centrum kraju, jak i chwile upadku np. gdy stanowiło główny ośrodek piratów działających na wodach Morza Śródziemnego. Obecnie Rabat jest stolicą kraju i dużym portem morskim, a przede wszystkim wspaniałą atrakcją turystyczną, przyciągającą zwiedzających imponującą architekturą będącą kwintesencją arabskiego stylu. W mieście znajdują się liczne meczety, najbardziej znaną budowlą sakralną miasta jest Wieża Hasana, pozostałość potężnego niedokończonego meczetu Jakuba al-Mansura. Miasto stanowiące kiedyś ośrodek obronny kraju może pochwalić się także fragmentami dawnych potężnych fortyfikacji, do dziś można podziwiać m.in. cztery potężne bramy z których największa jest Brama Wiatrów. W mieście zachowały się także pozostałości osiedla z czasów rzymskich tzw. Sala Colonia, które znajdują się wewnątrz murów okazałej XIII w. nekropolii Szella. Oprócz licznych zabytków miasto zachęca przyjezdnych przyjaznym klimatem i brakiem pośpiechu, a także uśmiechniętymi twarzami jego mieszkańców.

Marrakesz jest najważniejszym miastem w południowej części Maroka i głównym ośrodkiem handlu międzynarodowego w kraju. To tu licznie przybywają kupcy z całego świata ze swoimi towarami. Na miejscowym bazarze można znaleźć wspaniałą biżuterię, tkaniny i inne ciekawe przedmioty. Centralnym punktem Marrakeszu jest plac Dżemaa El-Fna z górującym nad nim średniowiecznym meczetem Kutubijja, to tu koncentruje się życie miasta, odbywają się liczne koncerty, uroczystości i pokazy ulicznych artystów. Warte zwiedzenia jest również muzeum Dar Si Said, z licznymi arabskimi przedmiotami codziennego użytku używanymi na przestrzeni wieków. Marrakesz jest żywy także nocą, po zmroku warto odwiedzić dzielnicę Gueliz, francuską część miasta pełną pubów, kawiarń i restauracji.

Z powodu ogromnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło miasto w latach 60. ubiegłego wieku prawie doszczętnie rujnując Agadir, w mieście nie ma wielu zabytków i dominują tu raczej nowoczesne budowle. Mimo to miasto jest najchętniej odwiedzanym przez turystów kurortem Maroka, szczycącym się najpiękniejszymi i najlepiej utrzymanymi plażami w kraju. Odbudowa miasta wciąż trwa, jak po deszczu powstają tu nowe budynki i hotele. Agadir jest także idealnym miejscem dla amatorów aktywnego wypoczynku m.in. sportów wodnych i golfa. To marokańskie miasto jest odpowiednią propozycją dla turystów, którzy pragną poznać egzotyczny marokański klimat, nie rezygnując jednak z zachodnich wygód i luksusów.

Tanger położony jest nad Cieśniną Gibraltarską łączącą Morze Śródziemne z Atlantykiem, a w dużym stopniu także - świat muzułmański z chrześcijańską Europą. Ze względu na strategiczne położenie miasto przez wieki było obiektem zainteresowania wielu krajów i przechodziło z rąk do rąk. W latach 60. i 70. XX wieku Tanger cieszył się niechlubną sławą miasta skupiającego przestępców, szmuglerów, zbiegów i innych przedstawicieli półświatka. Do dziś dużym problemem w Tangerze jest handel narkotykami oraz prostytucja, a przestępczość jest tam wysoka, dlatego miasto polecane jest raczej odważniejszym turystom. Mimo to Tanger ma swój niepowtarzalny klimat i jest otwarte na przyjezdnych, oferując im liczne atrakcje i niepowtarzalny tajemniczy i niepokojący klimat.

Wakacje w Maroku pozostaną w naszej pamięci na długo, a nuda nam tu nie grozi!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.