Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Mauritius   /  Regiony-mauritiusa   /  Mauritius – Port Louis

Mauritius – Port Louis

Stolicą Mauritiusa jest Port Louis. Leży on na północno- zachodnim wybrzeżu wyspy nad Oceanem Indyjskim. Miasteczko to założyli w XVIII wieku koloniści z Francji, stąd jego kolonialny charakter. Port Louis jest wspaniałą alternatywą na weekendowy odpoczynek od kąpieli słonecznych i sportów wodnych licznie oferowanych na wyspie. Jest ośrodkiem administracyjnym państwa, jak również przede wszystkim centrum kulturalnym. Znajdują się tu ciekawe muzea z unikatowymi eksponatami, teatry i zabytki potwierdzające, iż Mauritius jest skupiskiem wielu kultur.

Stolica Mauritiusa, jak i cała wyspa, jest miejscem które skupia narody i kultury, jak również okresy historyczne- w jedno. Obok kolonialnych uliczek i malowniczych budynków francuskich, znajdują się dwie angielskie twierdze Fort Williams i Fort George. Ponad starym miastem pełnym straganów i sklepików, na których przez cały dzień nie cichnie gwar targów i negocjacji  cen, górują współczesne, nowoczesne wieżowce. Obok katedry św. Ludwika będącej siedzibą biskupa katolickiego wznosi się kościół anglikański św. Jakuba, a nieco dalej można podziwiać buddyjską pagodę Nam Sun Tin How. Nie brakuje tu też meczetu Jummah Mosąue, który sąsiaduje z popularnym w Port Louis kasynem. Cała ta mieszanina stylów, kultur, religii i miasta z  zielenią wyspy tworzą cząstkę raju na ziemi. Oferty wycieczek na Mauritius będą idealną okazją by poznać krainę, która jest dla wybrańców.

Miasto jest niezwykle zatłoczone a przy tym żywe i gwarne dlatego najlepiej poruszać się po nim piechotą. Sprzyja to zwiedzaniu i odwiedzaniu urokliwych zakątków kolonialnych uliczek, jak również umożliwia odwiedzenie niezwykle interesujących miejsc znajdujących się w stolicy Mauritiusa. Korzystając z ofert „Mauristus all inclusive” możemy spróbować wszystkiego po trochu i zaspokoić swoje wymagania. 


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje