Mauritius - Port Louis

slider-left-handle.png
  • 338_iconslider.jpg
  • 9154_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Stolicą Mauritiusa jest Port Louis. Leży on na północno- zachodnim wybrzeżu wyspy nad Oceanem Indyjskim. Miasteczko to założyli w XVIII wieku koloniści z Francji, stąd jego kolonialny charakter. Port Louis jest wspaniałą alternatywą na weekendowy odpoczynek od kąpieli słonecznych i sportów wodnych licznie oferowanych na wyspie. Jest ośrodkiem administracyjnym państwa, jak również przede wszystkim centrum kulturalnym. Znajdują się tu ciekawe muzea z unikatowymi eksponatami, teatry i zabytki potwierdzające, iż Mauritius jest skupiskiem wielu kultur.

Stolica Mauritiusa, jak i cała wyspa, jest miejscem które skupia narody i kultury, jak również okresy historyczne- w jedno. Obok kolonialnych uliczek i malowniczych budynków francuskich, znajdują się dwie angielskie twierdze Fort Williams i Fort George. Ponad starym miastem pełnym straganów i sklepików, na których przez cały dzień nie cichnie gwar targów i negocjacji  cen, górują współczesne, nowoczesne wieżowce. Obok katedry św. Ludwika będącej siedzibą biskupa katolickiego wznosi się kościół anglikański św. Jakuba, a nieco dalej można podziwiać buddyjską pagodę Nam Sun Tin How. Nie brakuje tu też meczetu Jummah Mosąue, który sąsiaduje z popularnym w Port Louis kasynem. Cała ta mieszanina stylów, kultur, religii i miasta z  zielenią wyspy tworzą cząstkę raju na ziemi. Oferty wycieczek na Mauritius będą idealną okazją by poznać krainę, która jest dla wybrańców.

Miasto jest niezwykle zatłoczone a przy tym żywe i gwarne dlatego najlepiej poruszać się po nim piechotą. Sprzyja to zwiedzaniu i odwiedzaniu urokliwych zakątków kolonialnych uliczek, jak również umożliwia odwiedzenie niezwykle interesujących miejsc znajdujących się w stolicy Mauritiusa. Korzystając z ofert „Mauristus all inclusive” możemy spróbować wszystkiego po trochu i zaspokoić swoje wymagania. 


Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.