Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Monako   /  Monako – Zabytki

Monako – Zabytki

Celem wycieczek do Monako jest trasa rajdu samochodowego, na której ma miejsce prestiżowy wyścig Grand Prix Monako. W Monako znajduje się także niezwykle popularne i przyciągające turystów Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau. Muzeum zostało założone przez oceanografa – księcia Alberta I w 1910 r. Znajdziemy tutaj akwarium z rybami pochodzącymi z każdej części świata oraz Salę Konferencyjną, w której możemy obejrzeć filmy dokumentalne. Nie brakuje tu także pomieszczenia, w której znajdują się pamiątki z wypraw Alberta I. Prawdziwą frajdą jest Sala Oceanografii Fizycznej, w której znajduje się wystawa dotycząca Ziemi.

Atrakcję turystyczną Monako stanowi także „Żółta łódź podwodna”, czyli urokliwy batyskaf znajdujący się tuż przed wejściem do muzeum.

W Monako znajduje się także słynny port, który zachwyca niemalże na każdym kroku. Malownicze łódki i bogate jachty otulone są przez tamtejsze budynki.

Jeszcze większą sławą cieszy się Pałac księcia Monako strzeżony przez Gwardię Książęcą, która uzbrojony jest w aż 18 historycznych armat. Pałac można zwiedzać wewnątrz, co stanowi dodatkowy atut. Początki pałacu sięgają już 1215 r.

W Podwórcu Honorowym mają miejsce konkursy najsłynniejszych solistów, którym towarzyszy Orkiestra Filharmoniczna z Monte Carlo.

Pałac składa się z 19 komnat, z których aż 15 można zwiedzać, jednak tylko wtedy gdy Książę przebywa poza krajem. Jeśli tak się stanie na maszcie nie ma żadnej flagi, zaś gdy Książę jest już w pałacu na maszcie powiewają dwie flagi.

Godna uwagi jest również katedra wzniesiona w stylu neoromańskim w 1884 r. tuż przy promenadzie Saint-Barbe w miejscu kościoła Saint Nicolas.

Gdy mówimy o Monako – Monte Carlo samo nasuwa nam się na myśl. Ta dzielnica uznawana jest za stolicę hazardu, bynajmniej tą historyczną i europejską. Tu znajdują się zachwycające kasyna, a w tym słynne Musée National des Beaux-Arts z 1878- 1879 r. i cała masa budynków elektrycznych z XIX w.

Kasyna w Monako otulone są pięknymi ogrodami, które koniecznie trzeba sfotografować. Zachwyca Ogród Egzotyczny z 1912 r. Znajdują się tu najpiękniejsze okazy flory, a sam ogród uznawany jest za najczęściej fotografowane miejsce na Lazurowym Wybrzeżu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje