Nepal - Katmandu

slider-left-handle.png
 • 5878_iconslider.jpg
 • 5879_iconslider.jpg
 • 5880_iconslider.jpg
 • 5881_iconslider.jpg
 • 5882_iconslider.jpg
 • 5883_iconslider.jpg
 • 5884_iconslider.jpg
 • 9175_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Katmandu - stolica Nepalu, zostało opisane w jednym z tekstów Hindu jako miejsce bogów w otoczeniu gór. Zabytkowe centrum Katmandu, buddyjskie świątynie i pałace z XVII w. znajdują się koło placu Durbar (Durban Square).Durbar oznacza pałac, dwór królewski, ale również rząd czy ceremonię koronacyjną. Zabudowa starówki jest znacznie bardziej zwarta, niż w nowych dzielnicach. Z placu Durbar w kierunku północno-wschodnim, biegnie główna ulica, przy której koncentruje się handel i życie towarzyskie.

Arteria komunikacyjna Kantipath, oddziela starówkę od nowszych dzielnic. Na wschód od Kantipathu znajduje się ogromny Tundikhel (plac defilad). W wąskich zaułkach nad głowami turystów wiszą drewniane, rzeźbione balkony, a kuszą ich stragany zachwycające różnorodnością i niezwykłością asortymentu.Przy placu Durbar Square, znajduje się Kasthamandap, uznawany za najstarszy budynek w Dolinie Katmandu, z ok. XII w. oraz świątynia Siwy Maju Deval.Świątynia Jaganath Temple z rzeźbami erotycznymi, to miejsce gdzie znajduje się Great Bell. Wieść gminna niesie, że odstrasza on złe siły. Zamknięta dla turystów jest Taleju Temple, którą zwiedzać można jedynie w czasie festiwalu Dashain.Przy placu Kel Tole znajduje się Seto Maczhendranath. Jest to wspólne miejsce sacrum dla buddystów i hinduistów. Przy wejściu ustawiono kamienną figurę Buddy w otoczeniu dwóch metalowych lwów.W świątyni Ikha Narajan znajduje się rzeźba czteroramiennego Wisznu z X w. (lub XI w).Muzeum Narodowe gromadzi zbiory eksponatów starożytnej sztuki religijnej, różnorodne pod względem formy oraz sposobu wykonania. Natomiast w Muzeum Historii Naturalnej turystę zaskakuje ilość i różnorodność wypchanych ptaków i zwierząt. W Dolinie Katmandu znajduje się siedem obiektów zamieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Oprócz obcowania w Katmandu z nepalską sztuką, kulturą materialną i duchową, warto także zainteresować się gastronomicznymi aspektami.W restauracji Thamel Mouse podawane są potrawy miejscowej kuchni, goście siedzą na poduszkach przy tradycyjnym niskim stole. Przed wejściem należy zdjąć buty.Z kolei w restauracji Bhanchha Ghar mieści się także małe muzeum nepalskiej sztuki użytkowej i tradycyjnych ubrań. Gościom zawsze towarzyszą dźwięki starych nepalskich pieśni.Potraw Indii północnych można skosztować w egzotycznym i eleganckim lokalu Buchara.Kuchnia nepalska i tybetańska serwowana jest w Tukche Thakali Kitchen.

Inne atrakcje zapewnia Hgojan Grima – oprócz rozkoszy podniebienia w ofercie znajdują się także wieczorne występy tancerzy i muzyków nepalskich.Widok na miejski krajobraz towarzyszy gościom restauracji Makles, która znajduje się na dachu budynku.Po intensywnym zwiedzaniu i pokrzepieniu się egzotycznymi potrawami warto zajrzeć na któreś z nepalskich targowisk. Współczesny shopping można zorganizować w Katmandu przy New Road, gdzie znajduje się nowoczesne centrum handlowe.Bardziej egzotyczne i unikatowe towary można znaleźć w Indra Czauk czy na tarasach świątyni Mahadev – handlarze oferują szeroki wybór pledów i tkanin.W pobliżu świątyni Siwy kupcy rozkładają na swoich stoiskach szale i wełniane kilimy.

Coś na ząb proponują natomiast sprzedawcy z Asan ToleW dużym sklepie Amrita Craft Colection w Thamelu turyści na pewno będą zainteresowani wyrobami rzemiosła i ubraniami.Miejsca życia towarzyskiego i rozrywki w Katmandu koncentrują się w Thamelu. Każdy turysta, który odwiedzi kasyno w jednym z luksusowych hoteli, w ciągu tygodnia od przylotu do Katmandu, otrzyma żetony do gry o wartości 200 rupii indyjskich.W Teatrze Narodowym regularnie odbywają się koncerty klasycznej muzyki nepalskiej.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-13127A-0.jpg
16-07-2019 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-03607A-0.jpg
Włochy / Trentino
03-02-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-64149A-0.jpg
Polska / Pomorze Zachodnie
07-10-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-51745A-0.jpg
04-05-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-64596A-0.jpg
Czechy / Czeskie Karkonosze
17-12-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.