Nepal - Trekking

slider-left-handle.png
 • 5906_iconslider.jpg
 • 5907_iconslider.jpg
 • 5908_iconslider.jpg
 • 5909_iconslider.jpg
 • 5910_iconslider.jpg
 • 5911_iconslider.jpg
 • 5912_iconslider.jpg
 • 9179_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Od lat 60. piesze wyprawy szlakami określane są jako trekking. Początkowo trekkerzy wykorzystywali szlaki komunikacyjne i transportowe, które służyły Nepalczykom. Trekking w Nepalu nie jest jednak równoznaczny z wyprawami wysokogórskimi himalaistów. Tylko początkowe etapy himalajskiej wyprawy odbywają się po szlakach trekkingowych.Wyprawa trekkingowa w Nepalu może trwać jeden dzień, ale także cały miesiąc. Dla turystów aktywnych trekking w Nepalu jest doskonałą propozycją. Oprócz możliwości zdobycia wysokogórskiego szczytu, sprawdzenia własnej kondycji fizycznej, trekking w Nepalu daje także szansę przebywania w niezwykłej krajobrazowo scenerii, wśród rdzennej ludności oraz egzotycznej fauny i flory.

Punkt wyjścia stanowią subtropikalne niziny, wyżej czekają na turystów zalesione wzgórza i rozległe łąki. Płynące rzeki wyżłobiły charakterystyczne głębokie wąwozy. Przed szczytami rozciągają się lodowe pustynie.Zmiany krajobrazu, które można obserwować podczas trekkingu w Nepalu następują nie tylko razem ze zmianami wysokości, ale także wraz z porami roku. Turystę zaskoczy żywiołowe wiosenne przebudzenie przyrody, intensywne letnie żniwa, feeria jesiennych barw wypełniająca przestrzeń.Jednym z najpopularniejszych szlaków jest Jomsom Trek. W okolicach Pokhary i Doliny Katmandu przebiegają szlaki dostosowane do kilkudniowych wycieczek. Trekking w Nepalu odbywa się także na szlakach prowadzących do baz pod Mount Everestem oraz wokół Annapurny. Przejście tych tras zajmuje trzy tygodnie.

Trekking w Nepalu ma różne formy. Trekkerzy (po uzyskaniu zezwolenia w Wydziale Wspinaczki Wysokogórskiej Ministerstwa Turystyki w Katmandu) przemieszczają się w małej grupie głównym szlakiem nocując w schroniskach. Jest to spokojna marszruta dla początkujących miłośników trekkingu w Nepalu. Nocleg w schronisku (wspólna sala) kosztuje 20–50 NRP, posiłek (ryżowy dal bhat) 30–50 NRP. Ceny te obowiązują na trasach dojściowych do baz pod Mount Everestem oraz wokół Annapurny. Turyści oddalający się od tych szlaków muszą być świadomi wzrostu cen. Podczas trekkingu w Nepalu nie należy się raczej targować, ale przyjmować zaoferowane ceny, które nie są aż tak wygórowane.Innym rodzajem trekkingu w Nepalu są zorganizowane wyprawy, które można znaleźć w ofercie biur podróży oraz nepalskich agencji trekkingowych.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.