Nepal - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 5865_iconslider.jpg
  • 5866_iconslider.jpg
  • 5867_iconslider.jpg
  • 5868_iconslider.jpg
  • 5869_iconslider.jpg
  • 5870_iconslider.jpg
  • 5864_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Świątynie i sanktuaria robią wrażenie rozmachem i zdobieniami, ale nie to powoduje wyjątkowy klimat miasta, tak zbliżony do średniowiecznej atmosfery. Podczas wyprawy do Nepalu i pobytu w Mieście Wielbiących turysta ma szansę obserwowania rytuałów, codziennych czynności toczących się spokojnym rytmem.Turysta widzi jak Nepalczycy wyrabiają gliniane naczynia, mielą ziarna, piorą czy barwią przędzę. Nikt nigdzie się nie spieszy i nikogo nie irytuje, nie ma tutaj tłumów takich jak w Katmandu.

Świątynia Nyatapola w Bhaktapur ma 30 metrów wysokości, pięć pięter, czterospadowy dach, zbudowana została na początku XVIII w. Do świątyni, w której cześć oddawana jest bogini Lakszmi prowadzą schody, przy których ustawiono posągi strażników, którymi są legendarni wojownicy Jayamel i Phattu. Tych dwóch miało siłę dziesięciu mężczyzn.Kolejni strażnicy Nyatapoli to kamienne słonie, lwy, gryfy. Tygrysica to postać bogini Baghini, a lwica - Singhini. Lakszmi to bogini piękna, bogactwa, rozkoszy i szczęścia, jednak żaden turysta podczas wycieczki do Nepalu nie stanie przed jej posągowym obliczem, tam dostęp mają tylko kapłani. Na ścianach świątyni i przed nią powieszono malowane i rzeźbione wizerunki bogini.

Lumbini to święte buddyjskie miejsce pielgrzymek, ponieważ właśnie tu narodził się Budda Siakjamuni. Lumbini znajduje się blisko południowej granicy nepalsko-indyjskiej. W czasach kiedy Budda się narodził, w Lumbini znajdował się park, przez który przebiegał ważny szlak komunikacyjny. Właśnie tamtędy podróżował orszak brzemiennej królowej Mayadevi. Narodzony ok. roku 563 p.n.e królewicz Siddhartha stał się późniejszym Buddą, założycielem religii buddyzmu, Oświeconym, który spostrzegł Cztery Szlachetne Prawdy.Lumbini jest czczone na równi z trzema innymi miejscami związanymi z życiem Buddy: Kushinagar, Bodh Gaya, Sarnach.

Park Narodowy Sagarmatha położony jest w północno-wschodniej części kraju, prawie w całości powyżej 3000 m n.p.m., z roślinnością typową dla terenów wysokogórskich. Piętro dolne porośnięte jest sosną himalajską, dębami i jałowcem, a w piętrze górnym rośnie jodła, brzoza i charakterystyczne dla Himalajów drzewiaste różaneczniki.Na terenie Parku Narodowego znajdują się trzy ośmiotysięczniki: Mount Everest, Lhotse i Cho Oyu.Fauna Sagarmathy to przede wszystkim ptactwo, występuje ok. 130 gatunków ptaków oraz znacznie mniej liczna populacja niedźwiedzia himalajskiego oraz wilka.

Park Narodowy Czitwan znajduje się w regionie Taraj. Szczególnie wartościowa pod względem przyrodniczym jest populacja jednorogiego nosorożca azjatyckiego oraz tygrysa bengalskiego.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.