Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Nepal   /  Nepal – Zakupy i pamiątki

Nepal – Zakupy i pamiątki

Jaki kraj, takie pamiątki. Bez wątpienia z Nepalu przywozi się nieprawdopodobne zdobycze. W Katmandu na Thamelu jest szeroki wybór różnego rodzaju staroci. Jednak trzeba pamiętać, że autentyczny antyk to ten, który został kupiony w sklepie, handlarze na stoiskach proponują dobrze wykonane podróbki.Nepalskie starocie to maski, wisiory, strzały. Ubrania także cieszą się zainteresowaniem turystów i często kupowane są jako pamiątki, o bardzo użytkowym charakterze – szaliki, czapki, swetry, koce z wełny jaka. Dla podniebienia przyprawy – masala i garam masala oraz curry; dla powonienia kadzidła – sypane wonne patyczki. Pamiątki o charakterze religijnym, które kupują chętnie turyści w Nepalu to buddyjskie chustki modlitewne, młynki modlitewne, figurki Buddy.

W Patanie można zakupić tkany dywan wykonany przez ludność pochodzenia tybetańskiego. Także w Patanie, na targu staroci, sprzedawane są figurki i głowy Buddy oraz religijne akcesoria takie jak: dzwonki, kołatki, naczynka. Materiały wykorzystywane do wykonywania pamiątek to drewno, mosiądz, brąz albo srebro. Podczas szperania na targowisku można znaleźć niesamowite unikaty np. srebrną klamkę w kształcie pawia, drewniane naczynko do picia wody, głowę Buddy z licznymi ozdobami.Pamiątką mniej trwałą, ale także zapadającą w pamięć turysty podczas wyprawy do Nepalu jest coś na ząb – placki ziemniaczane posypane cukrem, dal bhat – danie ryżowe czy pierożki momos, ale także stek z baraniny i różne zupy. W czasie zakupu pamiątek w Nepalu warto zwrócić także uwagę na duży wybór aromatycznych, wyjątkowych herbat. Jest w czym wybierać, w zależności od tego ile turysta jest w stanie wydać na pamiątki i ile przetransportować w swoim plecaku albo w żołądku.

Turysta w czasie wycieczki do Nepalu nie zawsze jest świadomy, że w Dolinie Katmandu w różnych miastach powstają całkowicie różne od siebie, charakterystyczne wyroby, które nie są dostępne w innej części kraju. Nawet figurki Buddy mogą być inaczej zdobione w zależności od miejsca wykonania. Dlatego warto przemyśleć zakup pamiątek i poczekać na być może lepszą okazję. Ceny pamiątek rosną także wraz z wysokością nad poziomem morza – w schroniskach wysokogórskich ich ceny są znacznie zawyżone w stosunku to nizin.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje