Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Norwegia   /  Norwegia – Ceny i waluta

Norwegia – Ceny i waluta

Obowiązującą w Norwegii jednostką pieniężna jest Korona Norweska – Krone. Jej przybliżony kurs na polskim rynku wynosi 1 NOK = 0,5060 PLN. W Norwegii obowiązuje prawo według którego przy wymianie waluty konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. W norweskich sklepach akceptowana są polskie karty płatnicze (często przy płatnościach dokonywanych przy użyciu karty kredytowej sprzedawcy proszą o dokument potwierdzający tożsamość płatnika). Płacąc gotówką możemy być zaskoczeni, gdy kasjer nie przyjmie naszej gotówki. Rola sprzedawcy jest ograniczona jedynie do nabijania na kasę naszych zakupów, my wrzucamy odpowiednią kwotę do automatu, który wydaje nam resztę.

Pod względem cen Norwegia ma miano najdroższego państwa w Europie. Przeciętny turysta patrząc na ceny najbardziej podstawowych produktów spożywczych może doznać budżetowego szoku. Istnieje jednak sposób, aby zaoszczędzić i móc cieszysz się podróżą. Na rynku skandynawskim istnieje linia tanich produktów spożywczych marki Euroshopper, ich cena jest zbliżona do panujących w Polsce, a jakość produktów odpowiada tym, które znajdują się na naszych sklepowych półkach. Za butelki płaci się kaucję , ale w sklepach oraz na mieście są specjalne punkty zwrotu każdego rodzaju butelek. Niestety w Norwegii trzeba zapomnieć o zabawach w klubach, jeśli mamy ograniczoną sumę pieniędzy, również piwo oraz inne produkty alkohole należy spożywać w ograniczonych ilościach, jeśli nie chcemy szybko przekroczyć naszego budżetowego limitu.

Tanie w Norwegii są noclegi oraz wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne (kolejki linowe, zorganizowane wycieczki po fiordach, muzea itp.). Ceny komunikacji nie sprawiają większych problemów finansowych, w tym przypadku istnieją specjalne bilety kolejowe oraz wiele udogodnień cenowych w postaci zniżek. Dzieci poniżej 3 lat (czasami 4 lat) są zwolnione z tego typu opłat, studenci oraz osoby starsze (powyżej 67, czasami 60 lat) płacą połowę ceny zwykłego biletu. Państwo dotuje turystykę oraz przejazdy autobusów na dłuższych trasach. Wynajem samochodu, by podróżować z miasta do miasta jest również wyjątkowo tani, oczywiście najlepiej kiedy cena najmu rozkłada się na kilka osób.

Przykładowe ceny

6 jajek = 15 NOK

Batonik = 7,50 NOK

Bonaqua (0,5 litra) = 9,90 NOK + 1 NOK kaucja

Bułka = 4,90 = NOK

Chleb (750 g) = 19,9 NOK

Cukier (1 kg) = 13,40 NOK

Czekolada 200 g = 24,40 NOK

Dorsz w kawałkach = 28 NOK

Earl Grey (50 torebek) = 31,90 NOK

Kiełbasa z renifera (100 g) = 26,90 NOK

Makrela w pieprzu (puszka) = 18 NOK

Mała bagietka (200 g) = 5,90 NOK

Masło (400g) = 16,9 NOK

Mleko pełne (1 litr) = 12,20 NOK

Musztarda (510 g)= 13,40 NOK

Nescafe Gold = 39,9 NOK

Norweski miód wrzosowy 420 g = 41,9 NOK

Olej słonecznikowy= 21,50 NOK

Pieczywo chrupkie = 14,50 NOK

Piwo w pubie (0,5 litra) = 30-60 NOK

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje