Peru - Na granicy

slider-left-handle.png
  • 2240_iconslider.jpg
  • 2241_iconslider.jpg
  • 2242_iconslider.jpg
  • 2243_iconslider.jpg
  • 2244_iconslider.jpg
  • 2245_iconslider.jpg
  • 8551_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Każdy turysta wybierający się do Peru wyłącznie z zamiarem wypoczynku (oznacza to pobyt nie dłuższy niż 90 dni) jest zwolniony z obowiązku posiadania wizy. Jedynym dokumentem upoważniającym nas do bezwizowego pobytu na terenie Peru jest aktualny paszport (musi być ważny co najmniej 6 miesięcy przed ustalonym terminem powrotu). Każdy wczasowicz podczas przekraczania terytorium Peru otrzymuje od służb celnych kartę turysty, ważne jest by taki dokument dołączyć do naszego paszportu i podczas urlopu mieć go przy sobie w bezpiecznym miejscu. Na granicy jesteśmy zobowiązani okazać bilet powrotny potwierdzający czas trwania naszego urlopu.

Obywatele polscy, którzy chcą przybywać na terenie Peru jako eksperci, wolontariusze, studenci czy też innego rodzaju specjaliści, na podstawie międzynarodowych umów o wzajemnej współpracy mają prawo do przekroczenia granicy peruwiańskiej na podstawie wiz odpowiadających charakterowi ich pobytu. Tego typu wizy można wyrobić w jednym z konsulatów peruwiańskich, natomiast nie można ich otrzymać na lotnisku w Limie, jak również na drogowych przejściach granicznych. Najbliższe konsulaty Republiki Peru w krajach ościennych znajdują się w Ekwadorze (Quito, Guayaquil a także Machala), w Boliwii (La Paz) oraz w Chile (Arica). Wszelkiego rodzaju pomoc czy też bardziej szczegółowe informacje o aktualnych procedurach,, a także wymaganiach jakie należy spełnić, by uzyskać wizę można otrzymać w Ambasadzie Peru w Warszawie.

Turyści, którzy chcą spędzić dłuższy czas niż wyznaczony limit trzech miesięcy na terenie Peru, są zmuszeni opuścić terytorium tego kraju, by ponownie przekroczyć jego granicę. Gdy już będziemy w posiadaniu wszelkich dokumentów, które pozwolą nam zgodnie z peruwiańskim prawem przekroczyć granicę, możemy przygotować się na wszelkie ograniczenia codo wwozu i wywozu towarów przez terytorium Peru. W obowiązujących przepisach celnych nie ma żadnej wzmianki co do ograniczeń dotyczących obcej waluty, oczywiście powyżej racjonalnej kwoty nie przekraczającej sumy 10 000 USD na osobę (większe kwoty należy zdeklarować na przejściu granicznym, a także okazać dokument potwierdzający,  że ich źródło jest legalne).  Nie jest wymagana określona kwota na pobyt, niemniej jednak średni koszt dziennego utrzymania turysty wynosi ok. 50 USD.

Natomiast każdego turystę obowiązuje  opłata lotniskowa przy wylocie – 31 USD od osoby, a przy podróżowaniu wewnątrz Peru  – od 4 do 6 USD. Wszelkiego rodzaju normy czy też restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie obowiązujących. Jedynym materiałami, których przewóz jest skrupulatnie przestrzegany to rośliny i zwierzęta - naruszenie przepisów w tej kwestii podlega surowym karom. Przewożenie wyrobów rzemiosła artystycznego również w znacznym stopniu jest kontrolowane. Wszelkiego rodzaju antyki, dobra o wartości historycznej i narodowej a w szczególności przedmioty pochodzące z miejsca prac archeologicznych, bez specjalnych zezwoleń przez służby celny są zakazane w przewożeniu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup dzieła sztuki czy też jakiegokolwiek innego wyrobu artystycznego musimy zachować dowód zakupu, który będziemy zobowiązani okazać podczas kontroli celnej. Bez cła można przewozić 400 papierosów, 50 cygar czy też 3l alkoholu. Wartość podarunków nie może przekraczać 300 USD.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

9606_guide_randomarticle.jpg Wyspy Zielonego Przylądka...

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże,...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.