Peru - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 3254_iconslider.jpg
  • 3255_iconslider.jpg
  • 3256_iconslider.jpg
  • 3257_iconslider.jpg
  • 3258_iconslider.jpg
  • 3259_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Zwolennicy zabytków poczują  się w Peru wyjątkowo zadowoleni. Na turystów czekają tu prawdziwe skarby. Zwiedzanie należy rozpocząć od słynnego Machu Picchu, co w języku keczua oznacza „stary szczyt”. Jest to najlepiej zachowane miasto Inków, które znajduje się ponad 100 km od Cuzco. Machu Picchu leży na wysokości 2090-2400 m.n.p.m. U podnóży gór rozlewa się malownicza rzeka Urubamba. Miasto powstało w XV w. ale z niewiadomych przyczyn już w 1537r. zostało opuszczone. W 2007 r. obiekt został uznany jednym z siedmiu cudów świata.  Legendarną stolicą Inków jest także Vilcabamba, która stanowiła siedzibę władców w latach 1536-1572. Miasto zostało jednak zniszczone przez Hiszpanów, a lokalizacja została zapomniana. Vilcabamba była odkrywana od 1911 r. ale nikt nie dowierzał, że mogła to być stolica Inków, oficjalnie udowodniono to dopiero w 1976 r.  

W pobliżu Cuzco znajdują  się także inne, godne zobaczenia zabytki, w tym Tambomachay, czyli niesamowita budowla, na którą składają się tarasowe bryły wykonane z ciosów kamiennych. W Tambomachay płynie woda o właściwościach leczniczych, dlatego też miejsce to nazywane jest również Kąpieliskiem Inki. W samym Cuzco natomiast znajduje się plac o wymiarach 550 x 250 m – tzw. Plaza de Armas, na którym zachwyca pałac władcy Inków – Ccsana. Ale to nie wszystko! W centralnej części miasta znajduje się także Dom Dziewic Słońca Acllas i pałac Huayna Capaca Amarucancha. To tutaj też znajdujowała się słynna Świątynia Słońca Coricancha. W jej miejscu wzniesiono monumentalny klasztor dominikanów. Świątynia była otoczona niewielkimi kapliczkami, a w niej samej znajdowały się m.in. złote płytki i słoneczny dysk.

W pobliżu Cuzco znajduje się  także inna świątynia – Wirakoczy, która zaliczana jest do największych inkaskich świątyń. Godne uwagi są także Linie Nasca, czyli system linii, które przypominają zwierzęta. Powstały one między 300 p.n.e. a 900 n.e. Stanowią ogromną atrakcję turystyczną i wciąż owiane są tajemnicą.

Nie można ominąć także Chavín de Hunter. Miejscowość ta istniała w okresie od 1400-400 p.n.e. i została założona przez reprezentantów Kultury Chavín. W 1985 r. doceniono obiekt i miejscowość znalazła się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.