Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Peru   /  Peru – Zdrowie i szczepienia

Peru – Zdrowie i szczepienia

W Peru występują stosunkowo niewielkie zagrożenie zdrowotne, na które należy się jednak odpowiednio przygotować. Siedliska chorób tropikalnych odnotowano na wybrzeżu jak również w górach, lecz nie będą one niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdy przed naszym wyjazdem do Peru zastosujemy się do zaleceń specjalistów i otrzymamy odpowiednie szczepionki. W regionach nizinnych występuje znikome zagrożenie malarią i dengą, jednak trzeba zaznaczyć, że takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko i są wykrywane wśród biedniejszej części ludności Peru.  Wszelkie szczepienia ochronne nie są wymagane, ale dla pewności lepiej skorzystać z porady lekarskiej. Służby zdrowia, a także jednostki epidemiologiczne monitorują całą sytuację i są zawsze w pogotowiu. Szczepienie przeciwko żółtej febrze można wykonać na miejscu za opłatą ok. 10 USD (można je wykonać na lotnisku w Limie. Ważne jest by zaszczepić się na 10 dni przed wyjazdem w tereny zagrożone tym wirusem). Wszelkie szczepienia przeciwko cholerze nie są wymagane. W Peru występuje także zagrożenie żółtaczką typu A (pokarmowa), dlatego też warto upewnić się czy jesteśmy zaszczepieni przeciwko temu wirusowi.

W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia dla naszego zdrowia możemy bez problemu zgłosić się do jednego z peruwiańskich ośrodków medycznych.  Dostęp do tego typu placówek nie jest w żaden sposób ograniczony (służba zdrowia najbardziej rozwinięta jest w aglomeracjach miejskich). Za standardową wizytę u lekarza pierwszego kontaktu zapłacimy ok. 50 USD, koszt specjalistycznych badań to ok. 70 USD (USG – 70 USD, EKG – 20 USD). Za dobę hospitalizacji zapłacimy od 30 do 100 USD.

Największe zagrożenie w Peru stanowi duży stopień przestępczości. Będąc na wakacjach w Peru należy uważać na każdym kroku i zawsze mieć oczy szeroko otwarte. Niestety w Peru kradną nie tylko dorośli, ale nawet dzieci. Niebezpieczne są centra turystyczne i miejsca, w których znajdują się duże skupiska ludzi, zwłaszcza miejskie autobusy. Zagrożenie rabunkami doszło do tego stopnia, że władze lotniska stworzyły własną firmę bezpiecznych taksówek. Natomiast jeżeli chodzi o przypadkowych przewoźników to stanowczo odradzamy korzystania z ich usług. Wszystkie ważne dokumenty możemy zdeponować w sejfach hotelowych. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje