Peru - Zdrowie i szczepienia

slider-left-handle.png
  • 3325_iconslider.jpg
  • 3326_iconslider.jpg
  • 3327_iconslider.jpg
  • 3328_iconslider.jpg
  • 3329_iconslider.jpg
  • 3330_iconslider.jpg
  • 8749_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

W Peru występują stosunkowo niewielkie zagrożenie zdrowotne, na które należy się jednak odpowiednio przygotować. Siedliska chorób tropikalnych odnotowano na wybrzeżu jak również w górach, lecz nie będą one niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdy przed naszym wyjazdem do Peru zastosujemy się do zaleceń specjalistów i otrzymamy odpowiednie szczepionki. W regionach nizinnych występuje znikome zagrożenie malarią i dengą, jednak trzeba zaznaczyć, że takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko i są wykrywane wśród biedniejszej części ludności Peru.  Wszelkie szczepienia ochronne nie są wymagane, ale dla pewności lepiej skorzystać z porady lekarskiej. Służby zdrowia, a także jednostki epidemiologiczne monitorują całą sytuację i są zawsze w pogotowiu. Szczepienie przeciwko żółtej febrze można wykonać na miejscu za opłatą ok. 10 USD (można je wykonać na lotnisku w Limie. Ważne jest by zaszczepić się na 10 dni przed wyjazdem w tereny zagrożone tym wirusem). Wszelkie szczepienia przeciwko cholerze nie są wymagane. W Peru występuje także zagrożenie żółtaczką typu A (pokarmowa), dlatego też warto upewnić się czy jesteśmy zaszczepieni przeciwko temu wirusowi.

W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia dla naszego zdrowia możemy bez problemu zgłosić się do jednego z peruwiańskich ośrodków medycznych.  Dostęp do tego typu placówek nie jest w żaden sposób ograniczony (służba zdrowia najbardziej rozwinięta jest w aglomeracjach miejskich). Za standardową wizytę u lekarza pierwszego kontaktu zapłacimy ok. 50 USD, koszt specjalistycznych badań to ok. 70 USD (USG – 70 USD, EKG – 20 USD). Za dobę hospitalizacji zapłacimy od 30 do 100 USD.

Największe zagrożenie w Peru stanowi duży stopień przestępczości. Będąc na wakacjach w Peru należy uważać na każdym kroku i zawsze mieć oczy szeroko otwarte. Niestety w Peru kradną nie tylko dorośli, ale nawet dzieci. Niebezpieczne są centra turystyczne i miejsca, w których znajdują się duże skupiska ludzi, zwłaszcza miejskie autobusy. Zagrożenie rabunkami doszło do tego stopnia, że władze lotniska stworzyły własną firmę bezpiecznych taksówek. Natomiast jeżeli chodzi o przypadkowych przewoźników to stanowczo odradzamy korzystania z ich usług. Wszystkie ważne dokumenty możemy zdeponować w sejfach hotelowych. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.