Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Polinezja-francuska   /  Regiony   /  Polinezja-francuska – Tahiti

Polinezja-francuska – Tahiti

Tahiti to niezwykle egzotyczna wyspa, która jest wakacyjnym marzeniem turystów z całego świata. Wśród Archipelagu Wysp Towarzystwa, między równikiem a Zwrotnikiem Koziorożca na południowym Pacyfiku leży Tahiti. Wyspa stanowi centrum administracyjne Polinezji Francuskiej, czyli inaczej mówiąc terytorium zamorskiego Francji. Serce wyspy stanowią majestatycznie rzeźbione szczyty górskie, wodospady, jaskinie, a także ukryte w gąszczu roślinności święte miejsca dawnych mieszkańców wyspy. Wybrzeże i zatoka otaczająca ląd Tahiti uznane są za jedne z najpiękniejszych na ziemi.

Tahiti to miejsce, które pozostawia po sobie niezatarte wrażenia, niesamowite wspomnienia malowniczych krajobrazów i bogactwa przyrody. Wyspa to rajski ogród pełen świeżej zieleni lasów palmowych, wspaniałych górskich szczytów i rozciągających się z nich widoków panoramy wybrzeża Pacyfiku. To miejsce gdzie na plaży naprawdę można w pełni odpocząć. Miłośnicy aktywnej formy spędzania czasu będą wprost zachwyceni możliwościami, które  na nich czekają. Na plaży można wypożyczyć sprzęt do uprawiania windsurfingu, surfingu, kitesurfingu czy skuter wodny. Gdy będziemy mieć dość szaleństwa na świeżym powietrzu i kiedy zmęczy  nas słońce, będziemy mogli wypocząć w cieniu drzew kokosowych, bądź zwyczajnie relaksować się popijając sobie drinka w miejscowej tawernie. Wyspa jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, to raj, w którym zapomnimy o całym świecie. Każdy poranek tutaj jest słoneczny i rześki, mimo pięknej pogody i dużych temperatur  powietrza, nigdy nie zaznamy tutaj męczących upałów. Na Tahiti temperatura powietrza w ciągu roku waha się od 15 do 32°C. Klimat panujący w tym miejscu sprzyja lepszemu samopoczuciu, w dzień można poczuć łagodny wiatr od morza, zaś w nocy przyjemne i chłodne powietrze idące z gór. Popularnym miejscem wypoczynku jest Czarna Plaża, której nazwa pochodzi od startych na piasek muszel perłopławów.

Tahiti jest idealnym miejscem wypadowym do okolicznych wysp archipelagu polinezyjskiego. Bez wątpienia najciekawszą z nich jest Moorea, czyli „Żółta jaszczurka”, która oddalona jest od Tahiti na ok.. 9 mil. Na miejscu czeka na nas przyroda całkowicie wolna od wszelkiej działalności człowieka. Wyspa jest owocowym ogrodem, w którym rosną wszystkie możliwe witaminy w postaci takich owoców jak mango, papaya, awokado, gunabana i ananas. Kolejną wyspą, na która warto wybrać się wraz wycieczkę fakultatywną  jest słynne Bora Bora.

Życie na Tahiti jest spokojne i wyznaczone jedynie rytmem matki przyrody, której naturalne piękno jest właściwie nietknięte. W takim miejscu można zostać i nigdy nie wracać. Jeśli podróż do raju, to tylko na Thaiti!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje