Polinezja francuska - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 3514_iconslider.jpg
  • 3515_iconslider.jpg
  • 3516_iconslider.jpg
  • 3517_iconslider.jpg
  • 3518_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Polinezja Francuska to zbiorowość zamorska Francji obejmująca 5 archipelagów oraz ponad 150 wysp na Oceania Spokojnym. Stolicą Polinezji jest Papeete położone na wyspie Thaiti. Obszar ten wchodzi w skład Wysp Towarzystwa. Zacznijmy zatem poznawanie Polinezji od odwiedzenia stolicy tego terytorium. Papeete jest stosunkowo małym miasteczkiem zamieszkiwanym raptem przez 26000 osób. W miejscowości tej dobrze było by zobaczyć Rynek (Marche Municipale), który stanowi centralną przestrzeń miasta. Jest on niezwykle barwnym miejscem, można zakupić tam kwiaty, warzywa, owoce, ryby oraz lokalne produkty i pamiątki. Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki jest Ratusz (Hotel de Ville), który jest repliką królewskiego pałacu Queen Pomare. Budynek zbudowany jest z różowego marmuru, a w środku znajdują się kryształowe żyrandole. Zobaczmy również przepiękny Park Bougainville, w którym znajduje się pomnik Louisa Antoine’a Bougainville’a, który był pierwszym Francuzem, który odkrył Thaiti. Stało się to w 1768 roku, wtedy też ustanowił francuskie zwierzchnictwo nad wyspą nazywając ją New Cyntherea. Miejscem, które absolutnie nie można pominąć będąc w Papeete jest Muzeum Pereł, w którym odnajdziemy wspaniałe kolekcje tego rodzaju biżuterii.

Warto również odwiedzić jedną z najbardziej znanych wysp Polinezji – Bora – Bora. Należy ona do Wysp Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa. Bora – Bora jest miejscem niezwykle urokliwym, z wspaniałymi krajobrazami, lazurowym morzem, piaszczystymi, złotymi plażami. Jednym słowem rajem dla turystów. Proponuje moc atrakcji: nurkowanie podwodne z możliwością odkrywania fauny i flory wód okalających wyspę, podróżowanie po wyspie rowerami oraz wspaniałe nocne życie.

Drugą najbardziej znaną wyspą jest Thaiti. Jest ona największa w całej Polinezji, pięknie ukształtowaną z górami wewnątrz, gdzieniegdzie poprzecinanymi głębokimi dolinami, z rozbudowaną linią brzegową. Na Thaiti znajduje się stolica Polinezji – Papeete. Miejsce to słynie także z plantacji wspaniałych, tropikalnych kwiatów.

Innymi wyspami, które warto odwiedzić, są Markizy, położone najbardziej na północ od Thaiti. Charakterystycznymi dla nich są wulkaniczne klify oraz wodospady i kaskady wodne. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.