Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Bułgaria pachnąca słońcem

Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie rozgrzewa go pod nogami, zielone palmy rzucając odrobinę cienia dopełniają klimat idealnych wakacji. Bałkańskie wzgórza pokryte pachnącymi winnicami i sadami kształtują niezwykłe panoramy, których prawdziwym skarbem są zabytkowe zamki, meczety i twierdze. Połączenie fascynującej historii, malowniczych krajobrazów i niesamowitego klimatu są bułgarskim przepisem na udany urlop.

Bułgaria to miejsce, o którym zapomniała nuda, turyści, którzy myślą, że można się tu jedynie błogo opalać, są w błędzie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku poczują się rozpieszczani, czeka na nich bowiem wspinaczka, rowery, górskie wędrówki, kajaki, możliwość nurkowania, lotniarstwa i wiele innych. Ci, których zaczarowało morze mogą wykorzystać sprzyjające wiatry i cieszyć się żeglarstwem i windsurfingiem. Zaletą Bułgarii jest położenie, okazuje się, że Polacy wcale nie muszą wyruszać na drugi koniec świata, by móc cieszyć się niezwykłością innych miejsc.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się „Bułgarska Riwiera”, która oferuje turystom szerokie plaże, dobrą kuchnię i bezpieczne kąpieliska, m.in. słynny Słoneczny Brzeg. Swoją idyllę odnajdują tu zarówno Ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę, jak i Ci żądni wrażeń. Pierwsi z nich mogą zrelaksować się w schowanych w skałach zatoczkach, w których naprawdę słyszy się tylko odgłosy przyrody.

Osoby, które lubią poszaleć, mogą wybrać się do Sofii, by tam skorzystać z wakacyjnych atrakcji. Nie brakuje tu klubów, dyskotek i roztańczonych knajp. Bułgaria to także dobre miejsce na zwiedzanie. Różne kultury odcisnęły tu swoje piętno i ukształtowały współczesne Bałkany. Odnajdziemy tu aż 9 miejsc docenionych przez prestiżową listę UNESCO. Takie obiekty jak Cerkiew Bojańska z XIII wieku czy Jeździec Madary trzeba zobaczyć!

Turyści zachwyceni są skalnymi cerkwiami w Iwanowie, które stanowią prawdziwe bułgarskie arcydzieło. Niesamowite jest także miasto Nesebyr, dawna osada rybacka, która jest świadectwem rzymskiej architektury. Na zachodzie najchętniej odwiedza się Monastyr Rilski, najsłynniejszy klasztor prawosławny, założony już w X w!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje