Bułgaria pachnąca słońcem

handle
  • 494_iconslider.jpg
  • 9527_iconslider.jpg
handle

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie rozgrzewa go pod nogami, zielone palmy rzucając odrobinę cienia dopełniają klimat idealnych wakacji. Bałkańskie wzgórza pokryte pachnącymi winnicami i sadami kształtują niezwykłe panoramy, których prawdziwym skarbem są zabytkowe zamki, meczety i twierdze. Połączenie fascynującej historii, malowniczych krajobrazów i niesamowitego klimatu są bułgarskim przepisem na udany urlop.

Bułgaria to miejsce, o którym zapomniała nuda, turyści, którzy myślą, że można się tu jedynie błogo opalać, są w błędzie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku poczują się rozpieszczani, czeka na nich bowiem wspinaczka, rowery, górskie wędrówki, kajaki, możliwość nurkowania, lotniarstwa i wiele innych. Ci, których zaczarowało morze mogą wykorzystać sprzyjające wiatry i cieszyć się żeglarstwem i windsurfingiem. Zaletą Bułgarii jest położenie, okazuje się, że Polacy wcale nie muszą wyruszać na drugi koniec świata, by móc cieszyć się niezwykłością innych miejsc.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się „Bułgarska Riwiera”, która oferuje turystom szerokie plaże, dobrą kuchnię i bezpieczne kąpieliska, m.in. słynny Słoneczny Brzeg. Swoją idyllę odnajdują tu zarówno Ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę, jak i Ci żądni wrażeń. Pierwsi z nich mogą zrelaksować się w schowanych w skałach zatoczkach, w których naprawdę słyszy się tylko odgłosy przyrody.

Osoby, które lubią poszaleć, mogą wybrać się do Sofii, by tam skorzystać z wakacyjnych atrakcji. Nie brakuje tu klubów, dyskotek i roztańczonych knajp. Bułgaria to także dobre miejsce na zwiedzanie. Różne kultury odcisnęły tu swoje piętno i ukształtowały współczesne Bałkany. Odnajdziemy tu aż 9 miejsc docenionych przez prestiżową listę UNESCO. Takie obiekty jak Cerkiew Bojańska z XIII wieku czy Jeździec Madary trzeba zobaczyć!

Turyści zachwyceni są skalnymi cerkwiami w Iwanowie, które stanowią prawdziwe bułgarskie arcydzieło. Niesamowite jest także miasto Nesebyr, dawna osada rybacka, która jest świadectwem rzymskiej architektury. Na zachodzie najchętniej odwiedza się Monastyr Rilski, najsłynniejszy klasztor prawosławny, założony już w X w!

« Poprzedni artykuł Powrót do listy Następny artykuł »

Podobne artykuły

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.