Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Idealna Tunezja, czyli który kurort wybrać?

Idealna Tunezja, czyli który kurort wybrać?

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje turystom wiele atrakcji, od safari na Saharze po wspaniałe świadectwa historii jak Kairouan i El Jem. Tunezyjska turystyka masowa koncentruje się na tzw Riwierze Tunezyjskiej, której głównymi ośrodkami są Monastir, Sousse i Hammamet. Bardziej spokojnymi ośrodkami są Borj Cedria i Gammarath na północy i Mahdia oraz Djerba na południu od riwiery. I tu pojawia się pytanie: który ośrodek wybrać wybrać jako cel podróży do Tunezji?

Photoxpress_1400904

Najważniejszym ośrodkiem Tunezyjskiej Riwiery jest Monastir. Jest to piękne miasto portowe założone za czasów punnickich. W Monastirze możemy podziwiać okazały ribat, znany bardziej jako Ribat Hartherma- kompleks zabudowań wzniesiony w 796 roku, składający się z sal, wież, schodów i korytarzy. Atmosfera tego kompleksu przyciąga turystów, artystów i filmowców. Kręcono tu m.in. „Życie Chrystusa”, „Żywot Briana”, „W pustyni i w puszczy”. Godna polecenia jest też wizyta w Muzeum Strojów Tradycyjnych, czy choćby spacer uroczymi uliczkami starego miasta – Mediny. W mieście znajdziemy liczne sklepy z pamiątkami, stragany, puby, dyskoteki, kawiarnie i restauracje zachęcające do skosztowania miejscowych przysmaków. Idealne warunki do spędzania urlopu zapewniają rozległe plaże nad brzegiem czystego morza, nowoczesny port jachtowy i pole golfowe, a także liczne hotele o zróżnicowanym standardzie oferujące możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych. W Monastirze możemy uprawiać liczne sporty wodne, takie jak Jet-ski, parasailing, nurkowanie, narty i rowery wodne.   

Photoxpress_9148306

Sousse, trzecie pod względem wielkości miasto w Tunezji, w starożywności znane jako Hadrumetum zostało założone w IX wieku p.n.e. jako jedna z kolonii fenickich. Największymi atrakcjami tego miasta są Wielki Meczet z 851 roku, ribat z 821 roku i Medina wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W centrum Sousse znajdziemy mnóstwo restauracji, sklepów i dyskoteki. W starej Medinie ze małymi krętymi uliczkami z białymi domkami poczujemy tradycjny tunezyjski klimat.

Hammamet („łaźnie”) to najstarszy tunezyjski kurort słynący z przepięknych plaż i jaśminu od którego nazwę wzięła specjalna strefa turystyczna Yasmine, znajdująca sięok 10km od centrum miasta. Warto odwiedzić Medinę, gdzie znajdziemy wiele sklepów, kramów i kawiarenek. W samym mieście warto zobaczyć meczet z XV wieku. Można się też przejechać 6km od Hammametu do rzymskiej osady Pupput, gdzie zobaczymy pozostałości łaźni o domów.  

monastir2

Mahdia to niewielka miejscowość z bogatą historią, położona 70km na południe od Sousse. Mahdia jest znana z ładnych i czystych plaż. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Tu także znajdziemy restauracje i knajpki ale nie w takiej ilości jak w innych bardziej znanych kurortach. Główną atrakcją kurortu jest Medina, która ciągnie się wzdłuż cypla, od Skif Al-Kahla po latarnięmorską na Cap d’Afrique, które jest idealnym miejscem do romantycznych spacerów.

Djerba uznawana na jedną z najpiękniejszych wysp Morza śródziemnego odwiedzają głównie osoby poszukujące spokoju oraz pięknych romantycznych miejsc. Wyspa słynie z prazepięknych plaż z drobnym piaskiem, z łagodnego klimatu oraz pięknych krajobrazów. Najwazniejszym miejscem historycznym wyspy jest Meninx, fenicka osada położona na południu została założona w VIII wieku p.n.e. Djerba jest także znana ze społeczności żydowskiej która ją zamieszkuje, którzy zamieszkują miejscowości Hara Kebira i Hara Seghira w centrum wyspy. W tych miejscowościach możemy obejrzeć kilka starych synagog. Prawdopodobnie Tora znajdująca się w jednej z tutejszych synagog należy do najstarszych na świecie. Najpiękniejsze plaże znajdziemy na północnym-wschodzie i wschodzie wyspy. Wyspa jest także idealnym miejscem do uprawiania wielu sportów, m.in. jazda konna, tenis, golf, windsurfing i nurkowanie. 

Rodzinom z dziećmi szukającym ciszy i spokoju polecamy właśnie Mahdię oraz Borj Cedria i Gammarath położone ok 30km od Tunisu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje