Gdzie na zagraniczne wakacje z dzieckiem?

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą więcej czasu, zwłaszcza gdy na co dzień rodzice są zapracowani i nie mogą w pełni oddać się rodzicielstwu. Aby jednak nasz urlop można zaliczyć do udanych, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jeśli zdecydowaliśmy się wyjechać całą rodziną w podróż zagraniczną powinniśmy uzmysłowić sobie, że nasze pociechy inaczej postrzegają udane wakacje i szybciej się nudzą. Szukając odpowiedniej oferty należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odległość miejsca docelowego. Małe dzieci źle znoszą długą i męczącą podróż, dlatego lepiej zrezygnować z podróży autokarem i wybrać samolot. Lot nie trwa zazwyczaj dłużej niż 5h i jest o wiele bardziej komfortowy.

Ponadto polecamy wybór krajów, w których jest ciepło, ale nie upalnie. Pamiętajmy, że dzieci są mniej odporne na wysokie promieniowanie UV. W tym miejscu warto wymienić Teneryfę, która należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i słynie z łagodnego klimatu. Teneryfa szczyci się pięknymi plażami, ciepłym i czystym morzem oraz imponującym zapleczem turystycznym. Morze w wielu miejscach jest płytkie i bezpieczne, dzieci będą mogły się zatem beztrosko bawić nad brzegiem. Teneryfa to również świetne miejsce na zwiedzanie. Maluszek może z wózka oglądać świat, podczas gdy rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie spacerować i rozmawiać.

child

Wiele ofert zawiera specjalne udogodnienia dla najmłodszych wczasowiczów, takie jak animacje, brodziki, a nawet przedszkole z wykwalifikowanymi opiekunkami, które zaopiekują się naszymi pociechami, gdy zechcemy spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje. Pod tym względem warto polecić miejscowość Los Gigantes na Teneryfie. Niemalże we wszystkich tamtejszych  hotelach możemy skorzystać z tego typu usług.

Kolejnym miejscem, do którego warto wybrać się z dzieckiem są Węgry. Jest to świetne miejsce na wakacje zwłaszcza z nieco starszym dzieckiem (lotów na Węgry nie jest dużo i najczęściej decydujemy się na podróż samochodem). Tutaj co prawda nie znajdziemy morza, ale za to zadowolą nas niesamowite aqua parki, które z pewnością okażą się rajem dla dzieci. Liczne zjeżdzalnie, fontanny, sztuczne fale i jaskinie będą stanowić ogromną frajdę dla najmłodszych wczasowiczów. Ważnym atutem tego miejsca są także ceny, które nie należą do najwyższych. No i pogoda również jest gwarantowana.

Również Turcja wydaje się być fantastycznym kierunkiem dla rodzin z dziećmi. Oprócz zabytków, ciepłego morza i czystych plaż znajdują się tu aqua parki i place zabaw. Niemalże każda wakacyjna oferta do Turcji oferuje dzieciom brodziki, animacje, dodatkowe krzesełka i łóżeczka dziecięce.

Dziecko

www.sxc.hu

Podobny standard oferuje nam Grecja - tu polecamy zwłaszcza Chaldikiki - i północna Hiszpania. Lot oscyluje w granicach 4h, a przyjemny klimat nie powinien zmęczyć dzieci.

Biura podróży mają sporo ofert dla rodzin z dziećmi. Nie powinniśmy obawiać się zagranicznych wyjazdów, w każdym prawie hotelu istnieją bowiem udogodnienia dla najmłodszych, które bardzo często są już wliczone w cenę i nie wymagają żadnych dodatkowych opłat.

Pamiętajmy, że wakacje to beztroski czas, który warto wykorzystać, by spędzić fantastyczne chwile ze swoimi nabliższymi.

« Poprzedni artykuł Powrót do listy Następny artykuł »

Podobne artykuły

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.