Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Słowacka alternatywa wakacji

Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do śródziemnomorskich kurortów. Tuż przy naszej granicy znajduje się malownicza Słowacja, która jest tańsza i równie atrakcyjna. Niepewna sytuacja Egiptu, Tunezji czy Grecji sprawiają, że kraj ten jest jeszcze chętniej brany pod uwagę, jako cel letnich wojaży.

Do Słowacji mamy naprawdę niedaleko, jednak wielu Polaków wciąż nie zwiedziło tego kraju i wciąż wybierają standardowe wakacyjne kierunki, takie jak Grecja, Tunezja, Egipt. I o ile nie wątpimy w urok tych śródziemnomorskich kurortów, tak nie możemy nie doceniać Słowacji, która w rzeczy samej ma ogrom atrakcji w korzystnej cenie.

Słowacja kojarzy się głównie z dwoma atrakcjami – majestatycznymi górami i wodami termalnymi. I słusznie, gdyż w nich kryje się bogactwo, które docenili turyści z Europy.
Te pierwsze są przepiękne, budują krajobrazy Słowacji, są niemalże częścią tamtejszej kultury.

Piesze wędrówki, czy szlaki dla rowerzystów to tylko kilka propozycji możliwości spędzania czasu w górach. Sam ich widok relaksuje i jest gwarancją udanego wypoczynku. Ponadto w górach ukryło się dwanaście malowniczych jaskiń, z których kilka zostało docenione przez słynną listę UNESCO, a to najlepszy dowód, że jest tu pięknie. Atutem słowackich szczytów jest fakt, że znajdują się one w bliskiej odległości od zbiorników wodnych, dzięki czemu możemy nacieszyć oczy wspaniałymi widokami, ale i ochłodzić się w krystalicznie czystej wodzie.

Druga atrakcja, czyli wody termalne, to chluba Słowaków. Nie tylko ładnie wyglądają, ale i poprawiają nasze zdrowie. Nic dziwnego, wody pochodzą z morza, które 40 mln lat temu oblewało Kotlinę Liptowską. Na Słowacji znajduje się kilka prężnie działających ośrodków termalnych. Te największe to Tatralandia Holiday Resort, Termal Park Velky Meder, Thermal Park Basenova czy AquaCity Poprad. Niektóre z nich znajdują się w odległości 150 km od Zakopanego! Pobyt w takich ośrodkach to świetna zabawa, nie brakuje tu zjeżdżalni, fontann, wodospadów, rwących rzek itd. Nie można również zapominać o ogromnym znaczeniu dla zdrowia. Woda korzystnie wpływa na układ oddechowy i ruchowy, pomaga w wielu schorzeniach i ogólnie poprawia samopoczucie.
Ogromny wybór basenów nie pozwala nam się nudzić, no i jest to miejsce dla każdego – dla rodzin z dziećmi, dla paczki znajomych, dla zakochanych.

Nasi południowi sąsiedzi dokładają wszelkich starań, by ich oferta turystyczna spełniła oczekiwania turystów. W dobie zamieszek w Egipcie, Tunezji czy protestów w Grecji, bezpieczeństwo wydaje się być elementem najważniejszym. Szacuje się, że w tym roku ceny usług turystycznych mogą być tańsze niż w latach poprzednich. Warto również zainteresować się pakietem Slovakia Aqua Pas Fun, który umożliwia nam tańszy wstęp do Tatralandii i wiele innych zniżek.

Tatyry_1

Słowacja to również świetne miejsce, by móc aktywnie spędzić czas. Można tu przecież jeździć rowerem, spacerować, pływać, a nawet grać w golfa! Dzieci z kolei będą zachwycone wizją zabawy w parku linowym, chociaż przyznajmy, że i dorośli chętnie korzystają z tego typu zabaw. Ciekawą opcją jest również wędrówka nad Łomnicki Staw, widok zapiera dech w piersiach.

Na Słowacji nie będziemy mieć kłopotu z zakwaterowaniem. Mamy do dyspozycji zarówno hotele, pensjonaty, domki i prywatne pokoje. Do tego mamy cały wachlarz kawiarni, karczm, jadłodajni, w których możemy zjeść pożywny obiad w korzystnych cenach.

Słowacja jest przykładem ciekawej alternatywy dla śródziemnomorskich kurortów, który pokazuje, że wcale nie musimy lecieć do Grecji czy Hiszpanii, żeby dobrze się bawić. Słowacja nie jest droga, a dostarczy sporo miłych wspomnień, zwłaszcza jeśli nie mamy innej opcji wyjazdu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje