Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Wyspy Zielonego Przylądka – kraina lenistwa

Wyspy Zielonego Przylądka – kraina lenistwa

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże, przepiękne krajobrazy, idealna pogoda, fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, oryginalna muzyka i znakomita kuchnia. Jest to jeden z ostatnich „bliskich” kierunków gdzie można spędzić kameralne wakacje, wypocząć z dala od cywilizacji.

Republika Zielonego Przylądka (República de Cabo Verde) to grupa wysp wulkanicznego pochodzenia położone ok 600 km na zachód od Afryki, na wysokości Senegalu. Ten mało znany archipelag składa się z 10 głównych wysp i 16 mniejszych wysepek. Dzielą się one na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento) i Podwietrzne (Ilhas de Sotavento). Wyspy Zawietrzne to położone na północy wyspy: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista. Wyspy Podwietrzne leżą na południu, są to Maio, Santiago, Fogo i Brava. Wnętrza wysp są górzyste z najwyższym szczytem Pico – 2829 m n.p.m. Najbardziej popularne są wyspy SAL i BOA VISTA.

Photoxpress_1356122
sxc.hu

Najpiękniejsze plaże archipelagu znajdziemy na wyspie BOA VISTA, a plaża Santa Monica ma ponad 8 km długości! Wyspy Zielonego Przylądka to idealne miejsce na plażowanie, ale nie tylko. Archipelag jest także idealnym miejscem dla miłośników sportów. Na wyspie SANTO ANTAO popularny jest trekking wzdłuż wąwozów! W archipelagu są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, przede wszystkim windsurfing, kitesurfing i nurkowanie. Duża wypożyczalnia sprzętu do nurkowania znajduje się w Ribeira Grande na wyspie SANTO ANTAO.

624149_10743928
sxc.hu 

Wyspa FOGO jest znana z okazałego wulkanu i plantacji pysznej kawy. Na Wyspach Zielonego Przylądka znajdziemy także ciekawe zabytki. Najokazalszym jest Fort Real de San Felipe w mieście Cidade Velha na wyspie SANTIAGO, wybudowany przez Portugalczyków w XVI wieku. Na wyspie SANTO ANTAO można podziwiać postkolonialne akwedukty, systemy rynien i basenów, które służą do nawadniania pól uprawnych. Interesujące są także same w sobie postkolonialne miasteczke i porty.

S__o_Vicente
sxc.hu

Archipelag ma także bardzo dużo do zaoferowania miłośnikom przyrody. Najbogatszą faunę i florę mają wyspy SANTO ANTAO i SANTIAGO, gdzie uprawia się trzcinę cukrową, bananowce, kawę oraz drzewa papai. Można tu spotkać słynne drzewo dragoeira (drzewo smocze), które rośnie tylko tylko na tym archipelagu i na Maderze (jeśli chodzi o tą część świata). Na tych wyspach także możemy spotkać małpy. Dużą atrakcją jest ścisły rezerwat żółwi na bezludnej wyspie SANTA LUZIA. Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego archipelagu! 🙂

S__o_Vicente2
sxc.hu 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje