Portugalia - Lizbona

slider-left-handle.png
 • 7129_iconslider.jpg
 • 7130_iconslider.jpg
 • 7131_iconslider.jpg
 • 7132_iconslider.jpg
 • 7133_iconslider.jpg
 • 7134_iconslider.jpg
 • 7135_iconslider.jpg
 • 9388_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Mówi się, że Portugalia to kraj, który od wieków jest zapatrzony w ocean. Marząc o tym, by posiąść tajemnice ukryte za horyzontem, portugalscy odkrywcy i żeglarze rozprzestrzeniali swoją pasję i przemierzali cały kraj. Historia zadecydowała, że żagle marynarskich tradycji rozłożono w Lizbonie.

Korzenie żeglarskich obyczajów są na tyle głębokie, że do dziś pozostał po nich autentyzm zabytków i historycznych portów Portugalii. W Lizbonie o morskich podbojach śpiewa się z sercem i pełną piersią, tak by wiatr roznosił romantyczne ballady od Atlantyku po zabytkowe ulice stolicy. W Lizbonie największym podróżnikom wzniesiono Pomnik Odkrywców, który wraz z jej mieszkańcami z tęsknotą spogląda w kierunku błękitnego oceanu.

Wydawać by się mogło, że historyczne metropolie pokroju Lizbony, to norma w branży turystycznej. Jednak na miano prawdziwego skarbu światowej kultury zasługują jedynie te miasta, które położone są w niezwykłym otoczeniu dającym poznać po sobie świadectwo dziejów. Lizbona oprócz malowniczych terenów, szczyci się wspaniałymi zabytkami niosącymi za sobą prawdziwe i wciąż żywe historie. Tematem każdej z tych opowieści jest morze.

W Lizbonie biją źródła wszelkich morskich wypraw i przygód portugalskich podróżników. Zwiedzając stolicę Portugalii będziemy mogli kroczyć ich śladami, podziwiać historyczne ulice, brukowane labirynty rozłożone w centrum miasta. Niektóre z ulic doprowadzą nas na samo wybrzeże, gdzie rozciągają się kolorowe porty, restauracje i tawerny.

Stolica Portugalii została wybudowana na majestatycznym wzgórzu, które piętrzy się tuż nad ujściem rzeki Tag. Na sam szczyt stromych ulic kursują charakterystyczne żółte tramwaje i kolejki linowe. Miejscem licznych pielgrzymek jest ogromny posąg Chrystusa, który swoimi ramionami obejmuje największy i najokazalszy most zwodzony w Portugalii. Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Lizbony jest zamek św. Jerzego. Otoczony najstarszą dzielnicą Lizbony Alfamą, pełnił funkcję twierdzy warownej broniąc do niej dostępu. W całej Lizbonie trzeba wyróżnić również takie zabytki jak:

Katedra św. Antoniego – utrzymana w stylu romańskim, wyróżnia się pięknym portalem, rozetowymi oknami i dwoma wieżyczkami. Wnętrze katedry wykończone jest z przepychem charakterystycznym dla rokoko.

Najpiękniejszym miejscem w całej Lizbonie jest dzielnica Belem, która wyróżnia się fantazyjną architekturą w stylu manuelińskim, kopią mostu Golden Gate, militarną budowlą - Torre de Belém, wspaniałym klasztorem Hieronimitów reprezentującym unikalne połączenie najlepszych elementów gotyku i renesansu. Dzielnicę Belem można uznać za swoisty hołd odkrywcom mórz i oceanów. W klasztorze znajduje się nagrobek słynnego żeglarza i podróżnika Vasco da Gamy. W słynnej dzielnicy odnajdziemy także Pomnik Odkrywców wzniesiony na cześć Henryka Żeglarza i mozaikę świata z zaznaczonymi wyprawami portugalskich żeglarzy.

Lizbona to wciąż niedocenione przez Polaków miejsce, którzy mając do wyboru Portugalię, a inne nadmorskie państwo, wybierają to drugie. A szkoda, bo Portugalia zachowała dziewiczy charakter i klimat rybackiego kurortu. Może chociaż raz warto uciec od standardowych wakacyjnych destynacji i wybrać coś równie dobrego, ale i jednocześnie świeżego?

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Portugalia Oferty

NPL-23413A-0.jpg
26-11-2019 / 8 dni
od: 750 zł
 
NPL-G3610A-0.jpg
30-10-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-F1380A-0.jpg
Portugalia / Costa Verde
05-10-2019 / 8 dni
od: 750 zł
 
NPL-E8713A-0.jpg
14-05-2020 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-23188A-0.jpg
22-12-2019 / 7 dni
od: 751 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.