Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Portugalia   /  Portugalia – Zabytki

Portugalia – Zabytki

W Portugalii popularne jest powiedzenie „Porto pracuje, Lizbona wydaje pieniądze”, wzięło się ono stąd, że mieszkańcy tego miasta są jak na Portugalczyków bardzo pragmatyczni i zapracowani. Nie oznacza to jednak, iż w Porto nie ma miejsca na przyjemności, przy nabrzeżu Cais de Ribeira znajdują się liczne restauracje i knajpki, z których rozciąga się niepowtarzalny widok na rzekę Duero, po której płyną barki przewożone ostemplowane beczki.

Największą atrakcją miasta są cztery duże mosty, zaprojektowane przez wybitnych architektów m.in. Gustawa Eiffela. W centrum miasta znajduje się wiele ciekawych zabytków i muzeów m.in. Bolsa i kościół św. Franciszka, a także najsłynniejsza w Porto monumentalna, romańska katedra.

Nadmorska prowincja Portugalii – Algarve ze stolicą w Faro – charakteryzuje się łagodnym klimatem oraz licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnymi skałami uformowanymi przez wiatr i wodę. Jest to najchętniej odwiedzany przez turystów nadmorski kurort Portugalii, głównie ze względu na piękne plaże i jedne z najlepszych na świecie pól golfowych. Algarve było w dawnych czasach dużym ośrodkiem wymiany handlowej pomiędzy Grekami, Rzymianami i Maurami, co zaowocowało licznymi budowlami w różnych stylach zdobiącymi tą prowincję. Centralnym punktem miasta Faro jest renesansowa katedra z pięknie zdobionymi organami. Warte odwiedzenia w Akgavre jest także miasto Lagos z Złotym Kościołem wypełnionym pozłacanymi rzeźbami i barokowymi malowidłami.

Nieopodal Lizbony znajduje się Sintra, które w przeszłości stanowiło letnią rezydencję królów. W historycznym centrum Sintra Vila znajduje się główna atrakcja miasta pałac Palacio Nacional de Sintra z marmurową fontanną Sala dos Arabes i dwoma potężnymi stożkowymi kominami i pięknymi malowidłami.

Region autonomiczny, Madera, jest niezależnym politycznie i posiadającym odrębną administrację terytorium portugalskim. Ta piękna wyspa ze stolicą w Funchal może pochwalić się wieloma pięknymi plażami oraz zabytkami m.in XV wiecznym klasztorem Santa Clara oraz muzeami sztuki sakralnej.

Zabytki Portugalii wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO: kompleks klasztorny Mosteiro de Cristo w Tomar, Opactwo Mosteiro de Santa Maria w Alobaca, Stare Miasto w Evorze, Klasztor św. Marii Zwycięskiej w Batalha.

Portugalia ma sporo zabytków, wartych uwagi, dlatego swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy plażowania, jak i sympatycy historii.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje