Portugalia - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 184_iconslider.jpg
  • 8418_iconslider.jpg
  • 183_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

W Portugalii popularne jest powiedzenie „Porto pracuje, Lizbona wydaje pieniądze”, wzięło się ono stąd, że mieszkańcy tego miasta są jak na Portugalczyków bardzo pragmatyczni i zapracowani. Nie oznacza to jednak, iż w Porto nie ma miejsca na przyjemności, przy nabrzeżu Cais de Ribeira znajdują się liczne restauracje i knajpki, z których rozciąga się niepowtarzalny widok na rzekę Duero, po której płyną barki przewożone ostemplowane beczki.

Największą atrakcją miasta są cztery duże mosty, zaprojektowane przez wybitnych architektów m.in. Gustawa Eiffela. W centrum miasta znajduje się wiele ciekawych zabytków i muzeów m.in. Bolsa i kościół św. Franciszka, a także najsłynniejsza w Porto monumentalna, romańska katedra.

Nadmorska prowincja Portugalii - Algarve ze stolicą w Faro - charakteryzuje się łagodnym klimatem oraz licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnymi skałami uformowanymi przez wiatr i wodę. Jest to najchętniej odwiedzany przez turystów nadmorski kurort Portugalii, głównie ze względu na piękne plaże i jedne z najlepszych na świecie pól golfowych. Algarve było w dawnych czasach dużym ośrodkiem wymiany handlowej pomiędzy Grekami, Rzymianami i Maurami, co zaowocowało licznymi budowlami w różnych stylach zdobiącymi tą prowincję. Centralnym punktem miasta Faro jest renesansowa katedra z pięknie zdobionymi organami. Warte odwiedzenia w Akgavre jest także miasto Lagos z Złotym Kościołem wypełnionym pozłacanymi rzeźbami i barokowymi malowidłami.

Nieopodal Lizbony znajduje się Sintra, które w przeszłości stanowiło letnią rezydencję królów. W historycznym centrum Sintra Vila znajduje się główna atrakcja miasta pałac Palacio Nacional de Sintra z marmurową fontanną Sala dos Arabes i dwoma potężnymi stożkowymi kominami i pięknymi malowidłami.

Region autonomiczny, Madera, jest niezależnym politycznie i posiadającym odrębną administrację terytorium portugalskim. Ta piękna wyspa ze stolicą w Funchal może pochwalić się wieloma pięknymi plażami oraz zabytkami m.in XV wiecznym klasztorem Santa Clara oraz muzeami sztuki sakralnej.

Zabytki Portugalii wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO: kompleks klasztorny Mosteiro de Cristo w Tomar, Opactwo Mosteiro de Santa Maria w Alobaca, Stare Miasto w Evorze, Klasztor św. Marii Zwycięskiej w Batalha.

Portugalia ma sporo zabytków, wartych uwagi, dlatego swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy plażowania, jak i sympatycy historii.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

404_guide_randomarticle.jpg Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy...

494_guide_randomarticle.jpg Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.