Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Puerto-rico   /  Puerto-rico – Zabytki

Puerto-rico – Zabytki

W całym Portoryko odnajdziemy wspaniałe pamiątki po czasach kiedy wyspa stanowiła ośrodek kulturalny dla podróżników i kolonizatorów. Bogactwo tradycji, sztuki, rzemiosła i zabytków jest wszechobecne w każdym regionie wyspy. Najciekawszymi metropoliami na Portoryko są San Juan i Ponce. W stolicy Puerto Rico będziemy mogli podziwiać fascynującą starówkę, gdzie pełno architektury kolonijnej.

Old San Juan – czyli starówka San Juan, to niezwykle urokliwa i kolorowa część Portoryko. Na miejscu można odnaleźć liczne muzea i galerie. Miasto może pochwalić się także zabytkową promenadą.

Ciekawą atrakcją Portoryko jest fabryka Rumu Bacardi – fabryka zlokalizowana jest w miasteczku Catano, do którego można dopłynąć jedynie promem. Za niewielką opłatą możemy zwiedzić historyczne sale i uczestniczyć w procesach destylacji rumu. Pod koniec zwiedzania, każdy gość fabryki otrzymuje 2 drinki.

Najwspanialsze zabytki San Juan to: Fort San Felipe del Morro – ogromna budowla warowna, która została wzniesiono po to, by chronić San Juan, Fort de San Geronimo del Boquerón – wybudowana na morzu fortyfikacja obronna, Fort San Cristóbal – historyczny fort, jeden z najbardziej znanych w całym Portoryku, Port w San Juan, Ballajá Barracks i Kościół San José.

W Ponce będziemy mogli podziwiać słynną katedrę pochodzącą z czasów kolonijnych, ratusz, imponującą posiadłość stylizowaną na zamek – Serrallés, neoklasyczną rezydencję Casa Wiechers-Villaronga, zabytkowy budynek straży pożarnej, gorzelnie rumu serralles, stare kasyno, a także inne budynki wyróżniające się kolorową architektura secesyjną i kolonijnym kunsztem.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje