Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Rumunia   /  Rumunia – Zabytki

Rumunia – Zabytki

Pod względem atrakcji turystycznych Rumunia z całą pewnością jest jednym z piękniejszych krajów Europy. Do niedawna Rumunia była niedoceniona przez większość polskich turystów, dziś cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród wczasowiczów. Państwo to ma wiele zalet, które czynią je szczególnie atrakcyjnym i kuszącym. Można tu znaleźć dosłownie wszystko – od zabytków, muzeów, cerkiew, zamków, winnic po piękne i malownicze krajobrazy.

Do najważniejszych centrów turystycznych północnej Rumunii należy Bukowina. Region ten urzeka swoją dziewiczą przyrodą. Wyróżnia się na tle innych krajów zapierającymi dech w piersiach widokami. Co najważniejsze bajeczne tereny bukowiny świetnie nadają się na wycieczki piesze i rowerowe, gdyż w większości składają się z łagodnych wzgórz i dolin. Urzekającą naturę dopełniają idealnie wkomponowane w krajobraz, malowane zespoły klasztorne. Cerkwie są tak unikalne pod względem swojego wyglądu, iż zostały na stałe wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Bukowina jest niezwykłym regionem, bogatym w atrakcje kulturalne i turystyczne. Wszechobecne są elementy ludowe i folklor. Ciekawostką są wioski zamieszkane przez potomków Polaków, którzy w odległych czasach zaczęli osiedlać te tereny.

Będąc w północnej Rumunii warto wybrać się do Maramuresz. Ta zachwycająca kraina położona jest pośród majestatycznych pasm górskich Karpat Wschodnich. Oprócz oszałamiającej przyrody uwagę turystów przykuwa wciąż żywy folklor, obecny w strojach miejscowej ludności oraz bogato zdobione budownictwo.

Bukareszt jest miastem ciekawych budowli, doniosłych gmachów, a także rozległych parków. Oprócz wymienionych ciekawostek w całej Rumunii znajduję się nieskończona ilość interesujących miejsc, które warto zobaczyć. Jedno jest pewne – atrakcji tu nie brakuje i warto poświecić jak najwięcej czasu na wyjazd by nie przegapić żadnej z nich.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje