Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Singapur   /  Singapur – Jak dotrzeć?

Singapur – Jak dotrzeć?

Dotarcie do Singapuru nie powinno sprawić wielu kłopotów, gdyż znajdują się tutaj jedne z największych międzynarodowych portów lotniczych w Azji Południowo-Wschodniej – Changi i Paya Lebar. Z wielu miast na całym świecie regularnie odlatują samoloty do tego ciekawego zakątka świata. I tak – na przykład – z Paryża do Singapuru można dostać się powietrznymi liniami Air France czy też z Zurychu – SWISS. Lecąc do Singapuru z polski (LOT), konieczna będzie przesiadka we Frankfurcie nad Menem, Helsinkach, Londynie lub w Amsterdamie, skąd odlatują kolejno Lufthansa, Finnair, British Airlines i Singapore Airlines oraz KLM. 

Ponadto z Malezji i Tajlandii można dotrzeć do Singapuru promem, pociągiem i autobusem. Ekspres kolejowy na linii Singapur – Malezja (Kuala Lumpur) odjeżdża trzy razy w ciągu dnia. Przedziały są klimatyzowane, a każdy podróżujący musi wylegitymować się ważnym biletem kolejowym, paszportem i kartą migracyjną.

Autobusy do Malezji mają kilka punktów startowych – dworzec Queen Street, dworzec przy Lavender Street, a do Tajlandii – z Golden Mile Complex. O szczegóły podróży najlepiej pytać bezpośrednio przed odjazdem, gdyż nie wszystkie autobusy kursują bezpośrednio do obranego przez nas celu, więc przesiadka może być konieczna.

Promy z Singapuru odpływają głównie z portu o nazwie World Trade Center (połączenie z Malezją i archipelagiem Riau) oraz Tanah Merah (kursy na wyspę Bintan i Tioman), ale maleńka przystań przy Changi Coast Road także oferuje wodne kursy do Malezji.

Można także podróżować samochodem, najlepiej z Malezji. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, ale dla samochodów poruszających się po mieście wprowadzono dodatkowe opłaty. Autostrady są wciąż rozbudowywane, obecnie jest ich 9 – każda posiada swoją własną imienną nazwę a nie jak u nas numer. Obowiązuje lewostronny ruch uliczny

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje