Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Singapur   /  Singapur – Kiedy jechać?

Singapur – Kiedy jechać?

Sezon turystyczny przypada w Singapurze na okres od grudnia (szczyt – połowa grudnia aż do przełomu stycznia i lutego, kiedy dobiegają końca obchody chińskiego Nowego Roku) do czerwca. W tym czasie w hotelach trudno o wolne miejsca i dogodną cenę, którą łatwo wynegocjować w trakcie lata. Lipiec i sierpień to właśnie najlepsza pora na odbycie podróży do Singapuru – pomimo że ludzie biznesu przybywają tutaj przez cały rok, to w tych miesiącach kraj pod nie pęka w szwach. Jeśli chodzi o pogodę, w okresie letnim może być odrobinę cieplej (czerwiec – wrzesień). Jednak pozytywną stroną jest mniejsza ilość opadów w tym okresie, które swoje apogeum osiągają w granicach listopada i stycznia.

W Singapurze co roku obchodzi się wiele świat a do najważniejszych z nich należą Nowy Rok (1 styczeń) i chiński Nowy Rok, czyli tzw. Księżycowy Nowy Rok (obchody odbywają się według faz księżyca), obchodzone w styczniu lub lutym święto Thaipusam (widowiskowe obchody narodzin boga wojny o imieniu Murungan), przełom maja i czerwca to czas świętowania narodzin Buddy (Wesak), 9 sierpnia celebrowane jest święto narodowe – Dzień Niepodległości. W październiku dobiega końca 30-dniowy post muzułmanów – ramadan (Hari Raya Puasa), przełom października i listopada słynie z hinduistycznego festiwalu światła (Diwali, Deepawali), a 25 grudnia ma miejsce Boże Narodzenie (i in.).

Warto stać się obserwatorem wielu spośród tak kolorowych, ulicznych festiwali, dlatego czas wyjazdu można dostosować do interesującego nas świątecznego wydarzenia.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje