Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Singapur   /  Singapur – Kiedy jechać?

Singapur – Kiedy jechać?

Sezon turystyczny przypada w Singapurze na okres od grudnia (szczyt – połowa grudnia aż do przełomu stycznia i lutego, kiedy dobiegają końca obchody chińskiego Nowego Roku) do czerwca. W tym czasie w hotelach trudno o wolne miejsca i dogodną cenę, którą łatwo wynegocjować w trakcie lata. Lipiec i sierpień to właśnie najlepsza pora na odbycie podróży do Singapuru – pomimo że ludzie biznesu przybywają tutaj przez cały rok, to w tych miesiącach kraj pod nie pęka w szwach. Jeśli chodzi o pogodę, w okresie letnim może być odrobinę cieplej (czerwiec – wrzesień). Jednak pozytywną stroną jest mniejsza ilość opadów w tym okresie, które swoje apogeum osiągają w granicach listopada i stycznia.

W Singapurze co roku obchodzi się wiele świat a do najważniejszych z nich należą Nowy Rok (1 styczeń) i chiński Nowy Rok, czyli tzw. Księżycowy Nowy Rok (obchody odbywają się według faz księżyca), obchodzone w styczniu lub lutym święto Thaipusam (widowiskowe obchody narodzin boga wojny o imieniu Murungan), przełom maja i czerwca to czas świętowania narodzin Buddy (Wesak), 9 sierpnia celebrowane jest święto narodowe – Dzień Niepodległości. W październiku dobiega końca 30-dniowy post muzułmanów – ramadan (Hari Raya Puasa), przełom października i listopada słynie z hinduistycznego festiwalu światła (Diwali, Deepawali), a 25 grudnia ma miejsce Boże Narodzenie (i in.).

Warto stać się obserwatorem wielu spośród tak kolorowych, ulicznych festiwali, dlatego czas wyjazdu można dostosować do interesującego nas świątecznego wydarzenia.

Zostaw komentarz