Singapur - Na granicy

slider-left-handle.png
 • 8774_iconslider.jpg
 • 3448_iconslider.jpg
 • 3449_iconslider.jpg
 • 3450_iconslider.jpg
 • 3451_iconslider.jpg
 • 3452_iconslider.jpg
 • 3453_iconslider.jpg
 • 3454_iconslider.jpg
 • 3455_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Wjeżdżając do kraju powinniśmy zwrócić uwagę na wbitą przez celnika w paszporcie pieczątkę z wpisanym okresem dozwolonego pobytu – przekraczając granicę drogą powietrzną czas ten wynosi 30 dni, a drogą lądową około 14. Nie ma konieczności posiadania wizy, niezbędny jest jedynie paszport (ważny minimum jeszcze przez 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy) i bilet powrotny lub też na dalszą podróż. Maksymalny czas pobytu wynosi 90 dni, więc każdy, kto chciałby w państwie tym pozostać dłużej, musi przedłużyć swój czas pobytu już na miejscu. Można to uczynić np. w biurze imigracyjnym.

Ponadto obowiązkowe jest zaświadczenie lekarskie wydawane kobietom po 24 tygodniu ciąży o braku przeciwwskazań do podróży.

Zakaz wwozu obejmuje kilka rzeczy: guma do żucia (chyba, że stosowana jest w celach leczniczych), tytoń do żucia, papierosy z oznaczeniem „E”, papierosy i alkohole z oznaczeniem „Singapore duty not paid”, zapalniczki wyprodukowane na kształt pistoletów, niektóre leki i leki psychotropowe, zwierzęta zagrożone wyginięciem i wszelkie produkty wykonane z ich skóry itp., fajerwerki, niecenzurowane treści w postaci wideo, prasy i software, kopie dzieł sztuki czy też innych przedmiotów objętych prawami autorskimi oraz wszystko o rewolucyjnym charakterze.

Zwolnieniu z opłat celnych przy wwozie na teren Singapuru podlegają prezenty, zupełnie nowe przedmioty i żywność, jeśli ich łączna wartość nie przekracza 300 SGD (osoby niepełnoletnie – 100 SGD). Osoby dorosłe mogą wwozić po 1 litrze wysokoprocentowego alkoholu, wina i piwa (zwolnienie z tych opłat nie dotyczy podróżujących przybywających z Malezji). Wszelkie przedmioty podlegające cłu i podatkowi GST (od sprzedaży, 5%), np. papierosy, niezgłoszone do odprawy celnej mogą przysporzyć sporych kosztów – do 5 tys. SGD kary!

Możliwe jest również odzyskanie podatku od towarów wywożonych, zakupionych w odpowiednich sklepach (po okazaniu się paszportem należy wypełnić wskazane formularze) o łącznej wartości 300 SGD wywiezionych z kraju w czasie nie przekraczającym 2 miesięcy od zakupu.

Kara śmierci grozi za jakąkolwiek formę przemytu lub nawet posiadanie narkotyków! Panowie powinni uważać, by choćby przypadkowo nie dotknąć kobiety, gdyż brak jej zgody na ten gest może skończyć się dla nich pozbawieniem wolności lub chłostą!

Najczęściej już w samolocie bądź też na przejściach granicznych rozdawane są formularze, w których niezbędne jest wskazanie adresu pobytowego – celu podróży. Zameldowanie tego rodzaju jest obowiązkowe dla każdego turysty.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.