Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Slowacja   /  Regiony-slowacji   /  Slowacja – Bratysława

Slowacja – Bratysława

Bratyslawa - wycieczka do Bratyslawa, jakie atrakcje zwiedzić w trakcie wczasów?

Wymarzonym miastem na wiosenny wyjazd w nieznane jest Bratysława. To miejsce, ze względu formę i charakter pasuje idealnie na kilkudniowe zwiedzanie. Stolica Słowacji jest niewielka, położona w małej odległości od naszego kraju i zbita pod względem wszelkich atrakcji turystycznych. Tak naprawdę, aby poznać Bratysławę i zakochać się w niej wystarczy jeden weekend.

Bratysława kusi turystów urzekającą starówką, monumentalnym zamkiem i mnogością miejsc, w których można spędzić wyjątkowo każdą chwile swojej wycieczki. Na miejscu czas płynie wolno, zwłaszcza przy kawiarnianym stoliku, gdzie można przysiąść na ciastku i kawie, czy lampce słowackiego wina.

Zdecydowanie największym i najpiękniejszych zabytkiem Bratysławy jest Zamek Królewski. To potężna i doniosła twierdza, która charakteryzuje się strategicznych rozłożeniem wież obronnych na każdym rogu budowli. Zamek został wzniesiony na granitowym wzgórzu, tuż nad brzegiem Dunaju. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe, którego największą perłą jest figurka Wenus z Moravan, liczą sobie 23 tysiące lat.

Czas spędzany w Bratysławie przeznaczmy jednak także na inne atrakcje turystyczne. Ogromną popularnością wśród osób goszczących w Bratysławie cieszy się rzeźba wychodzącego z kanału człowieka – Čumil.

Bratysława może poszczyć się ruinami średniowiecznego zamku Devin, gotyckim ratuszem, Katedrą św. Marcina, barokowym kościołem Trynitarzy, gotyckim kościołem Franciszkanów, secesyjnym kościołem św. Elżbiety, historycznym rynkiem Hlavné námestie, na którym znajduje się XVI-wieczna studnia i zabytkowe kamienice, neoklasycystycznym pałacem Prymasowskim, letnim pałacem arcybiskupów, kunsztownym budynkiem teatru narodowego, Pałacem Prezydenckim, ruinami starożytnych osad, licznymi muzeami w tym nowoczesnym Muzeum Danubiana, które zostało wybudowane na wąskim półwyspie i modernistyczną synagogą.

Bratysława to miasto, które może być świetnym podłożem do rozpoczęcia dalszej podróży po Europie, jako jedyna stolica na świecie graniczy z dwoma państwami, na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje