Slowacja - Kotlina Liptowska

slider-left-handle.png
  • 9386_iconslider.jpg
  • 7117_iconslider.jpg
  • 7118_iconslider.jpg
  • 7119_iconslider.jpg
  • 7120_iconslider.jpg
  • 7121_iconslider.jpg
  • 7122_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Kotlina Liptowska to region karpacki położony na terenie Słowacji. Obszar ten rozłożony jest w Centralnych Karpatach Zachodnich, na osi wschód-zachód. Sercem całej kotliny jest miejscowość Liptów, przez która podłużnie płynie rzeka Wag. Liptów otoczony jest pięcioma największymi łańcuchami górskimi Słowacji: częściowo Tatrami Wysokimi, od zachodniej strony Wielką Fatrą, od północy Wierchami Chotczańskimi i Tatrami Zachodnimi, natomiast od południa łączy się z Tatrami Niskimi. Tereny te stworzone są wręcz do wypoczynku, do tego zachwycają dzikimi i malowniczymi terenami.

Kotlina Liptowska jest szczególnie atrakcyjna dla polskich turystów, ze względu na niewielką odległość, luksusowe warunki i niskie ceny.  Ponadto rozległa kotlina kusi turystów licznymi ośrodkami sportowymi i bogatym zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na miejscu będziemy mogli wypocząć w hotelach o bardzo wysokim standardzie, kwaterach prywatnych, a w okresie wakacyjnych obcować z naturą na jednym z wielu kampingów. Oferta turystyczna Kotliny Liptowskiej zawiera nowoczesne baseny, tory zjazdowe, hale sportowe, centra spa i wellness. Turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek w tym miejscu będą mogli spędzić swój czas na wspinaczce górskiej, wędkarstwie, jeździe konne i pieszych lub rowerowych wycieczkach po malowniczych szlakach widokowych. W Kotlinie Liptowskiej można spróbować swoich sił w takich nietypowych odmianach sportu górskiego jak paragilding czy rafting.  

Kotlina Liptowska wyróżnia się od konkurencyjnych miejscowości wypoczynkowych źródłami mineralnymi, agua parkami i wodami termalnymi, które zostały przeznaczone zostały do wypoczynku, jak i świetnie spisują się w roli kuracji zdrowotnej. W całej Kotlinie Liptowskiej najpopularniejszymi ośrodkami oferującymi tego typu atrakcje są: Lázně Lúčky i ogromny park termalny Bešeňova. Wśród turystów ogromnym uznaniem cieszy się również sztuczne jezioro Mara. Jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych i wędkarzy.

Kotlina Liptowska słynie także z malowniczych terenów charakteryzujących się wieloma grotami, jaskiniami i górskimi przepaściami.  Spędzając swój urlop w Kotlinie Liptowskiej koniecznie trzeba zobaczyć Demianowską Jaskinię Lodową, Jaskinię Slobody oraz Važeckową Jaskinię (Jaskinia Ważecka) w Niskich Tatrach.

Kotlina Liptowska na Słowacji to świetne miejsce, aby odpocząć w korzystnej cenie. Nie potrzebujemy długiego urlopu, wystarczy dłuższy weekend, by zwiedzić Słowację. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

9606_guide_randomarticle.jpg Wyspy Zielonego Przylądka...

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże,...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

136_guide_randomarticle.jpg Czego nie wolno przewozić przez...

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.