Slowacja - Kotlina Liptowska

slider-left-handle.png
  • 7117_iconslider.jpg
  • 7118_iconslider.jpg
  • 7119_iconslider.jpg
  • 7120_iconslider.jpg
  • 7121_iconslider.jpg
  • 7122_iconslider.jpg
  • 9386_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Kotlina Liptowska to region karpacki położony na terenie Słowacji. Obszar ten rozłożony jest w Centralnych Karpatach Zachodnich, na osi wschód-zachód. Sercem całej kotliny jest miejscowość Liptów, przez która podłużnie płynie rzeka Wag. Liptów otoczony jest pięcioma największymi łańcuchami górskimi Słowacji: częściowo Tatrami Wysokimi, od zachodniej strony Wielką Fatrą, od północy Wierchami Chotczańskimi i Tatrami Zachodnimi, natomiast od południa łączy się z Tatrami Niskimi. Tereny te stworzone są wręcz do wypoczynku, do tego zachwycają dzikimi i malowniczymi terenami.

Kotlina Liptowska jest szczególnie atrakcyjna dla polskich turystów, ze względu na niewielką odległość, luksusowe warunki i niskie ceny.  Ponadto rozległa kotlina kusi turystów licznymi ośrodkami sportowymi i bogatym zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na miejscu będziemy mogli wypocząć w hotelach o bardzo wysokim standardzie, kwaterach prywatnych, a w okresie wakacyjnych obcować z naturą na jednym z wielu kampingów. Oferta turystyczna Kotliny Liptowskiej zawiera nowoczesne baseny, tory zjazdowe, hale sportowe, centra spa i wellness. Turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek w tym miejscu będą mogli spędzić swój czas na wspinaczce górskiej, wędkarstwie, jeździe konne i pieszych lub rowerowych wycieczkach po malowniczych szlakach widokowych. W Kotlinie Liptowskiej można spróbować swoich sił w takich nietypowych odmianach sportu górskiego jak paragilding czy rafting.  

Kotlina Liptowska wyróżnia się od konkurencyjnych miejscowości wypoczynkowych źródłami mineralnymi, agua parkami i wodami termalnymi, które zostały przeznaczone zostały do wypoczynku, jak i świetnie spisują się w roli kuracji zdrowotnej. W całej Kotlinie Liptowskiej najpopularniejszymi ośrodkami oferującymi tego typu atrakcje są: Lázně Lúčky i ogromny park termalny Bešeňova. Wśród turystów ogromnym uznaniem cieszy się również sztuczne jezioro Mara. Jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych i wędkarzy.

Kotlina Liptowska słynie także z malowniczych terenów charakteryzujących się wieloma grotami, jaskiniami i górskimi przepaściami.  Spędzając swój urlop w Kotlinie Liptowskiej koniecznie trzeba zobaczyć Demianowską Jaskinię Lodową, Jaskinię Slobody oraz Važeckową Jaskinię (Jaskinia Ważecka) w Niskich Tatrach.

Kotlina Liptowska na Słowacji to świetne miejsce, aby odpocząć w korzystnej cenie. Nie potrzebujemy długiego urlopu, wystarczy dłuższy weekend, by zwiedzić Słowację. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.