Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Slowacja   /  Regiony-slowacji   /  Slowacja – Tatry Wysokie

Slowacja – Tatry Wysokie

Tatry Wysokie - wycieczka do Tatry Wysokie, jakie atrakcje zwiedzić w trakcie wczasów?

Tatry Wysokie położone na terytorium Słowacji wchodzą w skład najwyższej części Karpat o charakterze alpejskim. Biorąc pod uwagę całą Słowację, z pewnością to ten region jest zdecydowanie najatrakcyjniejszy.

Na miejscu odnajdziemy wspaniałe szlaki widokowe, schroniska turystyczne, a także kolejki linowe: na Łomnicę i Hrebienok. Analizując zalety wszystkich kuszących atrakcji, dochodzimy do wniosku, że to co sprawia, że region Tatr Wysokich jest tak popularny wśród polskich turystów, to liczne nartostrady, trasy narciarskie i zróżnicowane zjazdy o bardzo wysokim standardzie. W porównaniu do naszego kraju Słowacja może pochwalić się luksusowym zapleczem turystycznym. Na każdego turystę czekają tutaj ośrodki wypoczynkowe, hotele, wody termalne, centra sportowe i spa. Trzeba przyznać naszym sąsiadom, że wszystkie atrakcje zlokalizowane po drugiej stronie Tatr są w większości ciekawsze, oferowane w konkurencyjnych cenach, a i kolejka do nich jest o wiele mniejsza.

Na terenie słowackich Wysokich Tatr został utworzony Tatrzański Park Narodowy (TANAP). W ten sposób władze regionu dbają o czystość i wysoki poziom obszaru tych gór. Idealna infrastruktura turystyczna przyciąga nie tylko Polaków, ale także Niemców, Węgrów, a nawet Włochów. Miejscowości, które zostały uznane za swoiste centra tego regionu to: Stary Smokowiec, Zdziar, Łomnica, Poprad.

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów miejscowego pejzażu są jeziora polodowcowe. Największym z nich jest Wielki Staw Hinców, a najbardziej szanowane przez miłośników górskich krajobrazów – Szczyrbskie Jezioro.

Spędzając swoje wczasy w Wysokich Tatrach koniecznie trzeba zobaczyć takie miejsca jak: Jezioro Popradzkie, Śląski Dom w Dolinie Wielickiej, Siodełko i Zielony Staw Kieżmarski, Biały Staw Kieżmarskiego, szczyty: Krywań, Lodowy Szczyt, Gerlach, Sławkowski Szczyt, Rysy, Hawrań, doliny: Liptowska, Koprowa, Mięguszowiecka, Białej Wody, Jaworowa, Kieżmarska, Staroleśna, Wielicka, a także przełęcze: Gładka Przełęcz, Waga, Polski Grzebień, Rohatka, Lodowa Przełęcz, Czerwona Ławka.

Co prawda w całej części słowackich tatr godnych uwagi atrakcji turystycznych jest co nie miara i nie sposób jest je wszystkie wymienić, a co dopiero zobaczyć na własne oczy. Dlatego to my musimy zadecydować, które z nich będą najważniejsze.

Jesteśmy zdania, że każde miejsce należy odkrywać samemu, dlatego zachęcamy, by nie ograniczać się jedynie do barwnych opisów, ale samemu próbować smakować życia. Podróże, zarówno te dalsze i te bliższe budują wspomnienia, są przyczyną uśmiechów i radości. Czy zatem nie warto wybrać się choćby na kilkudniowy wyjazd do pobliskiej Słowacji?

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje