Slowacja - Tatry Wysokie

slider-left-handle.png
  • 7125_iconslider.jpg
  • 7126_iconslider.jpg
  • 7127_iconslider.jpg
  • 7128_iconslider.jpg
  • 9387_iconslider.jpg
  • 7123_iconslider.jpg
  • 7124_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Tatry Wysokie położone na terytorium Słowacji wchodzą w skład najwyższej części Karpat o charakterze alpejskim. Biorąc pod uwagę całą Słowację, z pewnością to ten region jest zdecydowanie najatrakcyjniejszy.

Na miejscu odnajdziemy wspaniałe szlaki widokowe, schroniska turystyczne, a także kolejki linowe: na Łomnicę i Hrebienok. Analizując zalety wszystkich kuszących atrakcji, dochodzimy do wniosku, że to co sprawia, że region Tatr Wysokich jest tak popularny wśród polskich turystów, to liczne nartostrady, trasy narciarskie i zróżnicowane zjazdy o bardzo wysokim standardzie. W porównaniu do naszego kraju Słowacja może pochwalić się luksusowym zapleczem turystycznym. Na każdego turystę czekają tutaj ośrodki wypoczynkowe, hotele, wody termalne, centra sportowe i spa. Trzeba przyznać naszym sąsiadom, że wszystkie atrakcje zlokalizowane po drugiej stronie Tatr są w większości ciekawsze, oferowane w konkurencyjnych cenach, a i kolejka do nich jest o wiele mniejsza.

Na terenie słowackich Wysokich Tatr został utworzony Tatrzański Park Narodowy (TANAP). W ten sposób władze regionu dbają o czystość i wysoki poziom obszaru tych gór. Idealna infrastruktura turystyczna przyciąga nie tylko Polaków, ale także Niemców, Węgrów, a nawet Włochów. Miejscowości, które zostały uznane za swoiste centra tego regionu to: Stary Smokowiec, Zdziar, Łomnica, Poprad.

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów miejscowego pejzażu są jeziora polodowcowe. Największym z nich jest Wielki Staw Hinców, a najbardziej szanowane przez miłośników górskich krajobrazów - Szczyrbskie Jezioro.

Spędzając swoje wczasy w Wysokich Tatrach koniecznie trzeba zobaczyć takie miejsca jak: Jezioro Popradzkie, Śląski Dom w Dolinie Wielickiej, Siodełko i Zielony Staw Kieżmarski, Biały Staw Kieżmarskiego, szczyty: Krywań, Lodowy Szczyt, Gerlach, Sławkowski Szczyt, Rysy, Hawrań, doliny: Liptowska, Koprowa, Mięguszowiecka, Białej Wody, Jaworowa, Kieżmarska, Staroleśna, Wielicka, a także przełęcze: Gładka Przełęcz, Waga, Polski Grzebień, Rohatka, Lodowa Przełęcz, Czerwona Ławka.

Co prawda w całej części słowackich tatr godnych uwagi atrakcji turystycznych jest co nie miara i nie sposób jest je wszystkie wymienić, a co dopiero zobaczyć na własne oczy. Dlatego to my musimy zadecydować, które z nich będą najważniejsze.

Jesteśmy zdania, że każde miejsce należy odkrywać samemu, dlatego zachęcamy, by nie ograniczać się jedynie do barwnych opisów, ale samemu próbować smakować życia. Podróże, zarówno te dalsze i te bliższe budują wspomnienia, są przyczyną uśmiechów i radości. Czy zatem nie warto wybrać się choćby na kilkudniowy wyjazd do pobliskiej Słowacji?

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.