Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Slowenia   /  Slowenia – Plaże

Slowenia – Plaże

Słowenia posiada niewielki dostęp do Morza Adriatyckiego u nasady półwyspu Istria, pomiędzy Włochami a Chorwacją. Długość linii brzegowej wynosi zaledwie 44 kilometry. Wybrzeże morskie tego kraju często jest nazywane  Słoweńską Riwierą. Oprócz cudownych plaży i ciepłego morza, rejon ten proponuje turystom również unikalny, pochodzący z XVIII wieku klif Strunjan (najwyższy na Adriatyku) oraz solanki Secovlje. Na wybrzeżu odnajdziemy liczne turystyczne miasta, tj.: Piran, Izola czy Koper.  Posiadają one swoistą atmosferę, urokliwe knajpki, dyskoteki, baseny termalne oraz tak bardzo charakterystyczne dla całego Adriatyku, mariny (przystanie portowe) tętniące całą dobę życiem.

Najpiękniejsza plaża słoweńskiego wybrzeża znajduje się w miejscowości Fiesa. Z jednej strony jest ona bardzo czysta, jednak w okresie szczytu letniego panuje na niej ogromny tłok z racji ogromnej rzeszy turystów. Przy dobrej widoczności można z niej dostrzec zamek Miramare w Trieście (Włochy) i włoskie miasto Grado. Natomiast pomiędzy miasteczkami Fiesa, Piran oraz Strunjan znajduje się kilka plaży dla nudystów. W miejscowości Piran plaże nie specjalnie nadają się do standardowego wypoczynku ze względu na to, że są bardzo strome skaliste. Naszą aktywność w tym regionie powinniśmy ograniczyć co najwyżej do spacerów i zamoczenia nóg. Bardzo dobre warunki za to panują za miejscowością Punta, w której znajduje się latarnia morska i stary kościół.

Dla osób oprócz plażowania i uroków kąpieli morskich lubiących wieczorne rozrywki wartym polecenie jest kurort Portoroz. Jest on położony w piaszczystej zatoce 5 kilmetrów na południowy wschód od Piranu. Miejscowość ta słynie z ogromu hoteli, restauracji, dyskotek, kafejek oraz piaszczystych plaż, co stanowi niewątpliwy plus dla miłośników polskiego Morza Bałtyckiego. Znajduje się tu także uzdrowisko, w którym można zażywać kąpieli wodnych i błotnych. Inną cechą tego miasta jest stara tradycja organizacji regat galeonów z całej Istrii. Pierwsze zawody miały miejsce już w 1689 roku.

 Co ważne dla turysty, plaże w Słowenii są bardzo czyste i zadbane. W 2006 roku osiem kąpielisk i dwa port jachtowe zostały nagrodzone ze względu na czystość wody i plaż.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje