Slowenia - Plaże

slider-left-handle.png
  • 5319_iconslider.jpg
  • 5320_iconslider.jpg
  • 5321_iconslider.jpg
  • 5322_iconslider.jpg
  • 5316_iconslider.jpg
  • 5317_iconslider.jpg
  • 5318_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Słowenia posiada niewielki dostęp do Morza Adriatyckiego u nasady półwyspu Istria, pomiędzy Włochami a Chorwacją. Długość linii brzegowej wynosi zaledwie 44 kilometry. Wybrzeże morskie tego kraju często jest nazywane  Słoweńską Riwierą. Oprócz cudownych plaży i ciepłego morza, rejon ten proponuje turystom również unikalny, pochodzący z XVIII wieku klif Strunjan (najwyższy na Adriatyku) oraz solanki Secovlje. Na wybrzeżu odnajdziemy liczne turystyczne miasta, tj.: Piran, Izola czy Koper.  Posiadają one swoistą atmosferę, urokliwe knajpki, dyskoteki, baseny termalne oraz tak bardzo charakterystyczne dla całego Adriatyku, mariny (przystanie portowe) tętniące całą dobę życiem.

Najpiękniejsza plaża słoweńskiego wybrzeża znajduje się w miejscowości Fiesa. Z jednej strony jest ona bardzo czysta, jednak w okresie szczytu letniego panuje na niej ogromny tłok z racji ogromnej rzeszy turystów. Przy dobrej widoczności można z niej dostrzec zamek Miramare w Trieście (Włochy) i włoskie miasto Grado. Natomiast pomiędzy miasteczkami Fiesa, Piran oraz Strunjan znajduje się kilka plaży dla nudystów. W miejscowości Piran plaże nie specjalnie nadają się do standardowego wypoczynku ze względu na to, że są bardzo strome skaliste. Naszą aktywność w tym regionie powinniśmy ograniczyć co najwyżej do spacerów i zamoczenia nóg. Bardzo dobre warunki za to panują za miejscowością Punta, w której znajduje się latarnia morska i stary kościół.

Dla osób oprócz plażowania i uroków kąpieli morskich lubiących wieczorne rozrywki wartym polecenie jest kurort Portoroz. Jest on położony w piaszczystej zatoce 5 kilmetrów na południowy wschód od Piranu. Miejscowość ta słynie z ogromu hoteli, restauracji, dyskotek, kafejek oraz piaszczystych plaż, co stanowi niewątpliwy plus dla miłośników polskiego Morza Bałtyckiego. Znajduje się tu także uzdrowisko, w którym można zażywać kąpieli wodnych i błotnych. Inną cechą tego miasta jest stara tradycja organizacji regat galeonów z całej Istrii. Pierwsze zawody miały miejsce już w 1689 roku.

 Co ważne dla turysty, plaże w Słowenii są bardzo czyste i zadbane. W 2006 roku osiem kąpielisk i dwa port jachtowe zostały nagrodzone ze względu na czystość wody i plaż.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.